Zaproszenie do udziału w działalności Studenckiego Koła Naukowego WMiI UŁ Stowarzyszenie Fascynatów Matematyki

Studenckie Koło Naukowe WMiI UŁ Stowarzyszenie Fascynatów Matematyki zaprasza wszystkich chętnych do udziału w działalności koła. Jesteśmy grupą studentów i doktorantów Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ, których fascynuje matematyka i którzy chcą poszerzać swoją wiedzę w tej dziedzinie oraz dzielić się nią z innymi.

Planujemy cotygodniowe spotkania na których będziemy poruszać interesujące nas tematy związane z matematyką. Jest to świetna okazja na poznanie czegoś nowego, ale przede wszystkim szansa na zdobycie bezcennego doświadczenia w referowaniu zagadnień matematycznych. Mamy już przewidziane kilka wystąpień. Na pierwszym z nich student Bartek Smuga przedstawi nam “Funkcję Lamberta”.

Nasze koło zajmuje się również działalnością popularyzatorską. Między innymi uczestniczymy w organizacji “Dnia Pi” i bierzemy aktywny udział w “Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki”. Zatem osoby odnajdujące się w promowaniu matematyki również serdecznie zachęcamy do działalności w naszym kole.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w działalności naszego koła zapraszamy w najbliższy wtorek (10 października) o godzinie 12.00 pod pokój A217. Zobaczymy wtedy wstępnie ile osób jest zainteresowanych i zaplanujemy konkretną godzinę spotkań. Jeśli ktoś mimo wielkich chęci nie może się pojawić w tym terminie, to niech wyśle maila na adres: kapka@math.uni.lodz.pl.

W imieniu członków SKN Stowarzyszenie Fascynatów Matematyki WMiI UŁ

Dr Renata Wiertelak