12 marca 2016 r. Gra Miejska MATEMATRIX w Łodzi

W dniu 12 marca br. odbędzie się w Łodzi Gra Miejska MATEMATRIX, której celem jest zachęcenie młodzieży do większego zainteresowania matematyką. Gra powstaje we współpracy Stowarzyszenia Kulturalno-Turystycznego VIATOR i mFundacji.

Po raz kolejny chcemy wykorzystać tę popularną wśród młodzieży i studentów formę rozrywki- do nauki przez zabawę, łączącą w sobie elementy gier terenowych i planszowych. Tym razem za cel obraliśmy sobie właśnie popularyzację matematyki jako wiedzy – wbrew opiniom wielu młodych ludzi – przydatnej w życiu.

Fabuła gry nawiązuje do utworów science fiction, w szczególności do filmu Matrix. Uczestnicy gry staną przed zadaniem uratowania współczesnego świata opanowanego przez sztuczną inteligencję. W tym celu podejmą próbę rozwiązania tajemniczej zagadki, co będzie wymagało m.in. praktycznego użycia wiedzy matematycznej. Sensacyjna fabuła gry oraz spotkania z ucharakteryzowanymi aktorami dadzą niezapomniane przeżycia młodym śmiałkom.

Uprzejmie prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim potencjalnie zainteresowanym, zwłaszcza młodzieży.

W załączniku został zamieszczony plakat, który mogą Państwo swobodnie wykorzystać przy informowaniu od wydarzeniu.

Zwycięzcy rozgrywki otrzymają atrakcyjne nagrody – m.in. wejściówki do Planetarium EC1, gry logiczne, wejściówki do escaperoom’u, czy pozycje książkowe.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie projektu www.mjakmatematyka.pl oraz na profilu Gry na Facebooku (https://www.facebook.com/LodzGRA/).

Matematrix_Lodz_Plakat_A4_RGB