22.04.2018 r. – Marsz dla Nauki

Szanowni Państwo,

na prośbę Pana Rektora prof. Antoniego Różalskiego przekazujemy poniższą wiadomość z Biura KRASP dotyczącą Marszu dla Nauki:

***

W kwietniu w wielu miastach na całym świecie organizowany jest Marsz dla Nauki (March for Sciencehttps://www.marchforscience.com).

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) w pełni popiera ideę organizowania Marszów dla Nauki, będących wyrazem protestu przeciwko negatywnemu postrzeganiu nauki, dyskredytowaniu, a niekiedy wręcz negowaniu jej osiągnięć, a także przypominających rządzącym i opinii publicznej o kluczowej roli nauki dla rozwoju społeczeństw.

Marsze w polskich miastach odbędą się, tak jak w roku ubiegłym, w międzynarodowym Dniu Ziemi – 22 kwietnia. Wierzymy, że zgromadzą one znacznie większą liczbę uczestników niż w rok temu. W 2017 roku w marszach zorganizowanych 22 kwietnia w różnych miastach na świecie wzięło udział ponad milion osób.

W związku z tym apeluję do Państwa o przekazanie społeczności akademickiej informacji o tej ogólnoświatowej inicjatywie oraz o zachęcenie do włączenia się pracowników i studentów uczelni, którymi Państwo kierują, w organizowanie marszów odbywających się w różnych ośrodkach akademickich w naszym kraju, a także do licznego udziału w marszach.

Przekazuję informacje mogące ułatwić przyłączenie się do Marszu:

Poznań: Klaudia Dolińska, poznan.marszdlanauki@gmail.com

Kraków: Katarzyna Laba, marszdlanaukikrakow@gmail.com

Wrocław: Paulin Liczbańska, wroclaw.marszdlanauki@gmail.com

Łódź: Janusz Wdzięczak, lodz.marszdlanauki@gmail.com

Gdańsk: Patrycja Błaszkowska, trojmiasto.marszdlanauki@gmail.com

Katowice: Adam Kobiela, katowice.marszdlanauki@gmail.com

Szczecin: Katarzyna Nagórny, szczecin.marszdlanauki@gmail.com

Lublin: Natalia Dębowska, lublin.marszdlanauki@gmail.com

Bydgoszcz: Patrycja Rozwonkowska, marszdlanauki.bydgoszcz@gmail.com

Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt

Przewodniczący KRASP

/na podst. informacji z: Sekretariat Rektora UŁ/

Copyright © 2018 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.