26.11.2017 r. – Gala wręczenia Nagrody im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego

Szanowni Państwo, Pracownicy WMiI UŁ

w imieniu Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Łódzkiego mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w uroczystej Gali wręczenia Nagrody im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego, która odbędzie się w dniu 26 listopada br. (niedziela) o godz. 18:00 w Filharmonii Łódzkiej. Galę uświetni występ Leszka Możdżera.

W III edycji konkursu zgłoszono ponad 50 prac opublikowanych w 2016 r., spośród których Kapituła Konkursu w dniu 22 września 2017 r. nominowała do nagrody następujące prace:

1. Andrzeja Bogusławskiego i Ewy Drzazgowskiej, Język w refleksji teoretycznej. Przekroje historyczne. Tom I i II, wydaną przez Uniwersytet Warszawski, Wydział Neofilologii, Katedrę Lingwistyki  Formalnej, zgłoszoną przez Dziekana Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego;
  2. Michała Mencfela, Atanazy Raczyński (1788-1874). Biografia, wydaną przez Wydawnictwo Naukowe UAM, zgłoszoną przez Dziekana Wydziału Historycznego Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.
  3. Adama Kirpszy, Jak negocjować w Brukseli? Proces podejmowania decyzji w Unii Europejskiej, wydaną przez Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR,  zgłoszoną przez Dziekana Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego;
  4. Joanny Nalewajko-Kulikov, Mówić we własnym imieniu. Prasa jidyszowa a tworzenie żydowskiej tożsamości narodowej (do 1918 roku), wydaną przez Instytut Historii PAN i Wydawnictwo Neriton, zgłoszoną przez  Dyrektora Instytutu Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk;
  5. Doroty Sajewskiej, Kulturowa rekonstrukcja Teatru Wielkiej Wojny, wydaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, zgłoszoną przez Dziekana Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego;

Laureat, którego poznamy podczas uroczystej gali w dniu 26 listopada br. otrzyma ufundowaną przez Uniwersytet Łódzki nagrodę pieniężną w wysokości 50.000 zł.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu uprzejmie zapraszam po odbiór wejściówek w rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego (Biuro Rektora, ul. Narutowicza 68, I piętro, p. 105) lub informację (na adres br@uni.lodz.pl lub tel. 42 635 40 85) o zarezerwowaniu Państwu wejściówek, które będzie można odebrać na pół godziny przed rozpoczęciem Gali w dniu 26 listopada 2017 r. w Filharmonii Łódzkiej.

Z wyrazami szacunku,

Kierownik Biura Rektora UŁ