Administrowanie systemami operacyjnymi i serwerami baz danych – nowe Studia Podyplomowe na WMiI UŁ

Na WMiI UŁ ruszył nabór na nowe Studia Podyplomowe: Administrowanie systemami operacyjnymi i serwerami baz danych.

Kierownikiem studiów jest dr Michał Bleja (autoryzowany trener Microsoft w zakresie MS SQL Server).

Zajęcia w większości będą prowadzone przez doświadczonych administratorów baz danych i serwerów Windows posiadających certyfikaty Microsoft (MCSA SQL Server, MCSA Windows Server).

Studia objęła patronatem firma Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o. – Członek Rady Biznesu WMiI UŁ.

Tematyka studiów:

Celem studiów jest w szczególności przygotowanie słuchaczy do pracy na stanowisku administratora systemów operacyjnych Windows Server oraz administratora serwerów baz danych SQL Server.

Studia podyplomowe obejmują szeroki zakres zagadnień związanych z instalacją, konfiguracją oraz strojeniem wymienionych systemów serwerowych.

Absolwent pozyska również wiedzę z zakresu projektowania i utrzymywania rozwiązań wysokiej dostępności, które są istotne z punktu widzenia zapewnienia ciągłej pracy aplikacji działających na utrzymywanych serwerach.

Szczegółowe informacje na temat:

• programu kształcenia,
  • opisów przedmiotów,
  • zasad rekrutacji

znajdują się na stronie: https://studiapodyplomowe.uni.lodz.pl/studium/administrowanie-systemami-operacyjnymi-i-serwerami-baz-danych/

Dane kontaktowe:

Uniwersytet Łódzki, Wydział  Matematyki i Informatyki