Szkolenie Scopus w BUŁ dla pracowników, doktorantów, studentów

Sz. Państwo,
bardzo prosimy o informację czy ktoś z Państwa jest zainteresowany udziałem w szkoleniu dotyczącym bazy SCOPUS. Szkolenie jest adresowane do pracowników, doktorantów, studentów.

Szkolenie odbędzie się  12 kwietnia (czwartek) br., w Bibliotece UŁ w sali  nr 302, rozpocznie się o godz. 9.30, będzie trwało około 1,5 godz.
Szkolenie będzie prowadził dr Wiesław Zieliński, reprezentujący Elsevier – wydawcę bazy Scopus.

Ponieważ szkolenie odbędzie się przy odpowiednio dużej liczbie chętnych, bardzo prosimy o zgłoszenia zainteresowanych udziałem w nim pracowników Wydziału do sekretariatu w terminie do 05.04.2016 r. (wmi@wmi.uni.lodz.pl, tel. 42 635 5949).

Krótka informacja o bazie Scopus:
Scopus – naukowa baza danych prowadzona przez wydawnictwo Elsevier, zawierająca informacje o artykuły z czasopism naukowych, książkach, materiałach konferencyjnych oraz patentach. Źródło danych bibliograficznych i bibliometrycznych rekomendowanych przez Unię Europejską we wnioskach grantowych oraz wykorzystywane w prestiżowym zestawieniu uczelni wyższych – Times Higher Education World University Ranking (Uniwersytet Łódzki jest ujęty w tym rankingu od 2016 r.).

Zagadnienia na szkolenie:

1. Omówienie zasobów bazy Scopus
  2. Profile autorów oraz instytucji
  3. Parametry bibliometryczne
  4. Przykłady on-line

Copyright © 2018 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.