do 30.06.2018 r. – rejestracja na 58 Szkołę Matematyki Poglądowej “Analogie”

Ośrodek Kultury Matematycznej zaprasza do udziału w 58 Szkole matematyki Poglądowej na temat: “Analogie” w dn. 24-28.08.2018 r. (Hotel Relaks w Woli Duckiej k. Otwocka).

Koszt uczestnictwa: 680 zł (oplata konferencyjna, nocleg, wyżywienie od kolacji w czwartek do obiadu we wtorek).

Opłatę należy uiścić do 30.06.2018 r.

Więcej informacji na stronie wydarzenia, gdzie znajduje się jego harmonogramformularz zgłoszeniowy.

Kontakt w przypadku pytań: okm@uph.edu.pl

Poniżej informacje ogólne  ze strony organizatorów o konferencji.

***

Szkoły Matematyki Poglądowej to ogólnopolskie konferencje, których celem jest propagowanie matematyki i kultury matematycznej. Wygłaszane na nich wykłady poświęcone są matematyce żywej, nie kryjącej się wśród formalizmów, przystępnej dla nie-specjalistów. Szkoły organizuje Ośrodek Kultury Matematycznej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach przy wsparciu matematyków z uczelni wyższych całego kraju.

Szkoły są otwarte dla wszystkich, którzy są z matematyką związani, niezależnie od tego, czy jej uczą, uprawiają ją, piszą o niej, czy tylko się nią pasjonują. Szczególnie mile widziani są młodzi matematycy, którzy uczą, bądź chcą uczyć, w szkołach wyższych.

Szkoły Matematyki Poglądowej odbywają się dwa razy do roku, zawsze w ostatni weekend stycznia i sierpnia (weekend przedłużony do 5 dni — od piątku rano do wtorku w południe), zazwyczaj niedaleko Warszawy.

Zasadniczą częścią każdej ze Szkół są 24 wykłady trwające po 45 minut i dwa dłuższe. Każda Szkoła ma temat przewodni, z którym związane są poszczególne odczyty. Wśród wykładowców, których jest zazwyczaj 26, są najlepsi popularyzatorzy matematyki w Polsce oraz zaproszeni goście — wybitni specjaliści z różnych dziedzin, nierzadko także pozamatematycznych.

Tradycyjnie w czasie każdej ze Szkół odbywa się głosowanie na najlepszy wykład. Zwycięzca tego ostatniego zostaje na początku kolejnej Szkoły odznaczony Medalem Filca oraz wygłasza wykład inaugurujący. Od 33. do 49. i od 54. Szkoły miały miejsce również Konkursy na Wzorowego Słuchacza.

W trakcie Szkół kwitnie także życie kuluarowe, stałymi punktami programu są w lecie ognisko, a zimą bal. W Szkołach uczestniczy średnio 60 osób.

***

/na podst. materiałów od organizatora/

Copyright © 2018 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.