Foliations 2016 – Paweł Walczak’s 50 years in mathematics.

W dniach 11- 17 lipca 2016 r. odbywa się w Będlewie konferencja jubileuszowa Foliations 2016 – Paweł Walczak’s 50 years in mathematics , którą współorganizują Katedra Geometrii UŁ, Wydział Matematyki i Informatyki UŁ, Instytut Matematyczny PAN oraz Międzynarodowe Centrum Matematyczne im. Stefana Banacha. Foliations 2016 jest także konferencją satelitarną
7 Europejskiego Kongresu Matematyki, który odbywa się w tym roku w Berlinie.

Prof. Paweł Walczak jest jedną z najwybitniejszych postaci łódzkiego środowiska matematycznego. Specjalizuje się w geometrii różniczkowej i teorii foliacji, od 32 lat jest kierownikiem Katedry (wcześniej Zakładu) Geometrii UŁ. Jest szeroko znany na świecie, wykładał m.in. na uniwersytetach we Francji, USA i Japonii.

Konferencja Foliations 2016 ma wybitnie specjalistyczny charakter, weźmie w niej udział ok. 70 matematyków z 10 krajów, a wśród zaproszonych wykładowców są przedstawiciele tak ważnych ośrodków jak Yale University, University of Chicago, University of California at Berkeley, Universite Paris 6, Ludwig-Maximiliaens-Universitaet (Monachium) oraz Instituto Ciencias Matematicas (Madryt). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie foliations2016.math.uni.lodz.pl .

Laudacja dla prof. dr. hab. Pawła Walczaka