Gratulacje dla studentów Wydziału z okazji wyników w Łódzkim Teście Informatyków

W dn. 21.03.2018 r. na WMiI UŁ odbyła się VII edycja Łódzkiego Testu Informatyków. W teście wzięło udział 254 studentów łódzkich uczelni (z Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności).

Studenci WMiI UŁ, którzy po raz pierwszy mieli możliwość udziału w teście w siedzibie Wydziału w rankingach indywidualnych zajęli I miejsce spośród uczestników z UŁ (w klasyfikacji generalnej miejsce VI z 47 pkt. – Pan Hubert Jabłoński) oraz zostali laureatami w kategorii Testowanie (Panowie: Bartosz Fijałkowski i Damian Turek).

Łódzki Test Informatyków został stworzony m.in przez największych pracodawców IT w Łodzi, z których większość jest członkami Rady Biznesu WMiI UŁ (np. Accenture Services Sp. z o.o., Comarch S.A., Cybercom Poland Sp. z o.o., Ericsson Sp. z o.o., Exaco Sp. z o.o., Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o., Transition Technologies S.A.). Od obecnej edycji  WMiI UŁ jest Partnerem wydarzenia.

Test ma na celu umożliwienie studentom sprawdzenia swojej wiedzy w kontekście przyszłych oczekiwań łódzkich firm. Pytania odpowiadają zakresowi umiejętności, jaki będzie wymagany w trakcie procesów rekrutacyjnych na stanowiska programistów oraz innych specjalistów IT.

Więcej informacji o wydarzeniu i jego organizatorach na stronie: http://www.testit.p.lodz.pl/

Serdecznie gratulujemy naszym studentom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach testu!

/na podst. materiałów prasowych/

Copyright © 2018 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.