III edycja konkursu Three Minute Thesis – rejestracja ruszyła!

Zgłoszenia przyjmowane są od 1 października, a rejestracja potrwa do 23 października 2016 r.

Three Minute Thesis® to międzynarodowy konkurs, w którym młodzi naukowcy z całego świata opowiadają o swoich odkryciach i wynalazkach zmieniających nasze codzienne życie. Startujący
w konkursie doktoranci mają tylko 3 minuty i jeden slajd aby opowiedzieć o swoich, często bardzo skomplikowanych, pracach naukowych oraz ich znaczeniu dla społeczeństwa. Three Minute Thesis® stawia doktorantom wyzwanie, aby przedstawić swoje idee oraz odkrycia naukowe w sposób zwięzły i zrozumiały dla szerokiego, zróżnicowanego grona odbiorców. Konkurs wygrywają najciekawsze prezentacje, wybrane przez jury oraz publiczność. Formuła konkursu została opracowana na University of Queensland i szybko zaadaptowana przez inne uczelnie na całym świecie.

Stowarzyszenie Boost Biotech Polska zorganizowało pierwszą polską edycję 3MT® w 2014 r. Konkurs zgromadził 35 doktorantów z trzech uczelni: Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Medycznego. W kolejnej edycji, w 2015 roku, brało udział 25 doktorantów z tych samych Uczelni. Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje prace naukowe w dwóch etapach, w trakcie których publiczność mogła poznać zagadnienia związane z prawem, historią, medycyną czy nowymi technologiami. Zwycięzców konkursu wybierało Jury. W I edycji nagrodę główną zdobyła Agnieszka Pabiańska (UŁ) za wystąpienie „Czy prawo chroni podatników?”, a w II edycji Estera Flieger (UŁ) za prezentację „Jak pisać o złej historii? Próby interpretacji Holocaustu w powojennej historiografii polskiej”. Publiczność również wybierała swoich faworytów – w I edycji została nią Anna Agnieszka Klimczak (UMed), która przybliżyła słuchaczom temat „Podróż do Azji z rakiem: etiopatogeneza nowotworu przełyku”, a w II edycji Estera Flieger (UŁ). Konkursy, dzięki swojej formule, zostały włączone w XIV i XV Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki, a finały odbyły się w Muzeum Sztuki ms2 w Manufakturze.

Więcej o konkursie na: www.threeminutethesis.pl , a także na facebook’u oraz youtube.

2016 3mt plakaty-01

Stowarzyszenie Boost Biotech Polska