Kolejna edycja programu stypendialnego Młodzi w Łodzi

W dniu 1 października wystartowała rekrutacja do kolejnej edycji programu stypendialnego Młodzi w Łodzi.

Wnioski stypendialne dostępne na stronie www.mlodziwlodzi.pl należy składać do 21 października 2016 r.

W roku akademickim 2016/2017 swój udział w inicjatywie stypendialnej zadeklarowało 19 firm i instytucji z Łodzi i regionu. Stypendia dla najlepszych studentów wybranych kierunków sfinansują: BSH (3 stypendia), ABB (2 stypendia), ACCENTURE (1 stypendium), AMCOR (1 stypendium), ASCO NUMATICS (1 stypendium), CORNING (1 stypendium), GFT (1 stypendium), LIKI MOBILE SOLUTIONS (1 stypendium), MIKOMAX (1 stypendium), OBLIGO (1 stypendium), PELION (1 stypendium), ROSSMANN (1 stypendium) oraz SII (1 stypendium).  Łącznie to  16 stypendiów!

Natomiast uczelnie zapewnią  bezpłatne zakwaterowanie w swoim domu studenckim: UNIWERSYTET ŁÓDZKI (4 miejsca w akademiku), POLITECHNIKA ŁÓDZKA (3 miejsca w akademiku), UNIWERSYTET MEDYCZNY (2 miejsca w akademiku).

Ponadto firma ERICPOL sfinansuje kurs programowania dla 12 osób, firma INFOSYS kurs języka niemieckiego dla 10 osób oraz kurs języka francuskiego również dla 10 osób, a firma P&G – bony edukacyjne dla 8 osób na naukę języka angielskiego na dowolnym poziomie.

Więcej informacji: https://mlodziwlodzi.pl/inicjatywy/stypendia-pracodawcow/

O stypendia lub udział w kursach językowych i programowania mogą się ubiegać m.in. studenci Wydziału Prawa i Administracji (fundator: Obligo), Wydziału Zarządzania (fundatorzy: Rossmann, Pelion, Infosys, Mikomax), Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego (fundatorzy: Ericpol, Pelion, GFT, Liki Mobile Solutions, Infosys), Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej (fundatorzy: Accenture, Ericpol, GFT, Liki Mobile Solutions), Wydziału Matematyki i Informatyki (fundatorzy: Accenture, Ericpol, GFT, Liki mobile Solutions) oraz Wydziału Nauk o Wychowaniu (fundatorzy: Rossmann, Pelion).

Natomiast o zwrot kosztów zakwaterowania w domach studenckich UŁ mogą się ubiegać studenci pierwszego roku studiów pierwszego stopnia wszystkich kierunków.