Aktualności

Oferta praktyk dla Software engineer we Francji

Software engineer internship

...Read More »

do 18.09.2018 r. - Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że wnioski o przyznanie stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019 w jednym egzemplarzu należy składać do Dziekanatu pok. A211 (p. Agnieszka Górecka – Janowska) do dnia 18.09.2018 roku.

Do wiadomości Państwa załączone zostają informacje na temat:

1. Warunków przyznawania stypendiów ministra...Read More »


do 31.10.2018 - nabór prac do konkursu mBanku "Krok w przyszłość" na najlepszą pracę studencką z matematyki

Trwa nabór do konkursu „Krok w przyszłość” na najlepszą pracę studencką z matematyki. 

Do konkursu można zgłosić pracę naukową, licencjacką lub magisterską o tematyce matematycznej, przyjętą do druku lub wypromowaną w 2018 roku.  Praca konkursowa powinna proponować nowatorskie, oryginalne rozwiązania, wskazujące nowe kierunki badań, nowe metody badawcze.

Nabór prac trwa od 30 czerwca do...Read More »


10-20.09.2018 r. - Dodatkowa rekrutacja Erasmus+ dla studentów

We wrześniu 2018 r. odbędzie się dodatkowa rekrutacja na wyjazdy na
częściowe studia za granicą w ramach programu Erasmus+ w roku 2018/19 na
sem. letni. Informacje:
http://bwz.uni.lodz.pl/llp-erasmus-studia/rekrutacja-201819
 In September 2018 will be the additional recruitment for
ERASMUS+ student mobility for studies in the academic year 2018/19 for
summer semester. Information:
http://bwz.uni.lodz.pl/llp-erasmus-studia/in-english
...Read More »

do 07.10.2018 r. - zgłoszenia na III Konferencję Ars Docendi - rozwijanie kompetencji dydaktycznych nauczycieli akademickich i doktorantów na UJ w Krakowie

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w III konferencji Ars Docendi – rozwijanie kompetencji dydaktycznych nauczycieli akademickich i doktorantów, która odbędzie się w dniu 10 grudnia 2018 r. (poniedziałek), w godz. 10.00-18.00 na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Zachęcamy do podzielenia się doświadczeniem w zakresie kształcenia dydaktycznego doktorantów, jak również doskonalenia kwalifikacji dydaktycznych...Read More »


Zajęcia z LaTeX-a dla uczniów LO UŁ na WMiI UŁ

W dniach 25 i 29 czerwca 2018 r.  z inicjatywy dr. W. Kozłowskiego z Katedry Geometrii UŁ na naszym Wydziale odbędą się zajęcia dla uczniów Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Młodzież będzie miała możliwość zapoznania się  z oprogramowaniem do zautomatyzowanego składu tekstu LaTeX. Zajęcia zaplanowano...Read More »


The summer school Understanding Poland: Economy, Society and Science

Rusza nowa edycja:The summer school Understanding Poland: Economy, Society and Science

Wszystkich chętnych zapraszamy!

...Read More »

do 10.10.2018 r. - zgłoszenia na XXXV Ogólnopolski konkurs na najlepsze prace magisterskie z zakresu informatyki i jej zastosowań

Polskie Towarzystwo Informatyczne organizuje od 1984 roku Ogólnopolski konkurs na najlepsze prace magisterskie z zakresu informatyki i jej zastosowań, którego celem jest:
a) podnoszenie poziomu prac magisterskich z zakresu informatyki,
b) wymiana i porównanie doświadczeń oraz osiągnięć dydaktycznych różnych informatycznych środowisk akademickich poprzez prezentację najlepszych prac magisterskich,
c) propagowanie PTI...Read More »


03-07.09.2019 r. - Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich w Krakowie w stulecie Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Rok 2019 Jubileuszowym Rokiem Matematyki.

W dniach 3-7 września 2019 r. odbędzie się Krakowie Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich z okazji 100-lecia powstania (2 kwietnia 1919 r.) Towarzystwa Matematycznego w Krakowie, które wkrótce przekształciło się w Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Zjazd będzie okazją do spotkania z tymi koleżankami i kolegami, którzy od wielu już lat przebywają za granicą. Oprócz naukowców będą obecni także nauczyciele matematyki oraz przedstawiciele innych środowisk związanych...Read More »


Pog(r/ad)ajmy o przyszłości – Wywiad ze studentami naszego Wydziału - twórcami gier komputerowych w serwisie otouczelnie.pl

Wybór ścieżki edukacyjnej, która zaowocuje w przyszłości świetnie rozwiniętą karierą zawodową to ogromne wyzwanie dla wszystkich kandydatów na studia. O tym, jak pasja może zamienić się w dobry biznes, czym kierować się w realizacji swoich celów oraz w jaki sposób polski game design może zrewolucjonizować międzynarodowy rynek, rozmawiamy ze studentami...Read More »


Older Entries »

Copyright © 2018 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.