Aktualności

Ruszamy z promocją programów globalnych : Yale i Georgetown

Ruszamy z promocją programów globalnych. Na pierwszy rzut przygotowane mamy dwa:

Stypendia Santander – Yale Georgetown

 

...Read More »

OFERTA MIESZKANIE DLA STUDENTÓW_ABSOLWENTÓW

Zarząd Lokali Miejskich w załączeniu przekazuje ofertę wynajmu lokalu mieszkalnego kierowaną do absolwentów i studentów ostatniego roku łódzkich wyższych uczelni.

OFERTA MIESZKANIE DLA STUDENTÓW_ABSOLWENTÓW

...Read More »

Żywy trójkąt Sierpińskiego

W dniu 2 kwietnia 2019 r. niemal wszyscy uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego UŁ kierowani przez uczniów klasy IIe utworzyli żywy trójkąt Sierpińskiego w ramach akcji “Fraktal na 100-lecie”. Okazją była setna rocznica powstania Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Trójkąt Sierpińskiego jest jednym z najbardziej znanych fraktali tzn. obiektów geometrycznych, których wymiar nie...Read More »


10.04. i 08.05.2019 r. - Zaproszenie na cykl rozmów z Wiesławem Myśliwskim

Szanowni Państwo,

Pani Profesor Joanna Jabłkowska Dziekan Wydziału Filologicznego zaprasza serdecznie na tegoroczne „łódzkie wykłady z poetyki”. W tym roku będzie to formuła dialogów. Bohaterem będzie w kwietniu i w maju Wiesław Myśliwski.

Z poważaniem,

Biuro Rektora UŁ

...Read More »

do 13.04.2019 r. - zgłoszenia do Nagrody im. Witolda Lipskiego dla młodych polskich naukowców w zakresie informatyki

Rada Nagrody ogłasza piętnasty konkurs o Nagrodę im. Witolda Lipskiego dla młodych pols­kich naukowców w zakresie informatyki. Celem Nagrody, przyznawanej corocznie od 2004 r., jest promowanie polskiej informatyki i jej osiągnięć przez nagradzanie wybitnych młodych polskich naukowców w tej dziedzinie. Podstawowym kryterium oceny i wyboru laureata Nagrody będzie, jak co...Read More »


12-13.04.2019 r. - II edycja Hackathonu #ShowMeData

Główny Urząd Statystyczny zaprasza do udziału w drugiej edycji Hackathonu #ShowMeData, który odbędzie 12-13 kwietnia br. w siedzibie GUS.

Zobacz otoczenie przez #OkoStatystyki  i stwórz prototyp interaktywnej aplikacji dla nastolatków. Wykorzystaj technikę rozpoznawania obrazu z tagowaniem do danych statystycznych GUS i Eurostatu, a także elementy grywalizacji. Prezentowane dane mają dotyczyć Polski,...Read More »


Trzecia edycji bezpłatnego programu “SMART-UP LAB”.

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zaprasza osoby z pomysłem na innowacje do udziału w trzeciej edycji bezpłatnego programu “SMART-UP LAB”. Zgłoszenia przyjmowane są do  31 marca przez stronę: http://medihub.zone/portfolio-item/sul2019/ .

Program adresowany jest do studentów, doktorantów, absolwentów szkół wyższych i przedsiębiorców reprezentujących różnorodne dyscypliny kształcenia i doświadczenie zawodowe....Read More »


02.04.2019 r. i 08.04.2019 r. - Godziny Rektorskie na UŁ z uwagi na spotkania otwarte w sprawie projektu Statutu UŁ

Szanowni Państwo,

zgodnie z komunikatem Rektora UŁ z dnia 27.03.2019 r. na UŁ zostają ogłoszone następujące godziny rektorskie (z uwagi na spotkania otwarte w sprawie projektu Statutu UŁ) dla studentów, doktorantów, wszystkich pracowników UŁ (naukowych, administracyjnych, technicznych itd.):

  • 2 kwietnia 2019 r. od godz. 15.30 do końca dnia,
  • 8 kwietnia 2019 r. od...Read More »

do 31.05.2019 r. - Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego

Szanowni Państwo,

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC organizuje drugą edycję konkursu Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego. Jest to szczególne wyróżnienie dla autorów publikujących prace, które stanowią pogłębiony głos w debacie na temat szkolnictwa i nauczania w Polsce.

Począwszy od marca br., do konkursu można zgłaszać artykuły publikowane w mediach oraz publikowane prace naukowe...Read More »


Z cyklu UŁ komentuje: O historii Enigmy opowiada prof. Jacek Hejduk z Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ.

Z cyklu UŁ komentuje:

Pomimo, że upłynęło już 86 lat od złamania Enigmy przez Mariana Rejewskiego, który następnie z udziałem Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego odczytywał przez kilka lat zaszyfrowane niemieckie depesze, to ciągle wiedza na ten temat jest słabo rozpowszechniona i obrasta w nowe, różnorodne detale pochodzące z nieujawnionych dokumentów....Read More »


Older Entries »