Rada Biznesu

Uwaga! Zgodnie z Zarządzeniem Dziekana WMiI UŁ nr 7 z dn. 28.09.2016 r. w skład Rady Biznesu na kadencję 2016-2020 z ramienia Wydziału wchodzą:

Prof. dr hab. Marcin Studniarski – Dziekan

Prof. dr hab. Stanisław Spodzieja – Przewodniczący

Dr Marek Majewski – Wiceprzewodniczący ds. firm finansowych i produkcyjnych

Dr Sebastian Sakowski – Wiceprzewodniczący ds. firm informatycznych

Prof. dr hab. Stanisław Goldstein

Prof. dr hab. Tadeusz Krasiński

Prof. dr hab. Ryszard Pawlak

Prof. nadzw. dr hab. Aleksandra Orpel

Dr Michał Bleja

Dr Piotr Cybula

Dr Piotr Fulmański

Dr Wioletta Karpińska

Dr Agnieszka Vizvary

Mgr Arkadiusz Popa


Kontakt w sprawach związanych z Radą Biznesu WMiI UŁ:

Prof. dr hab. Stanisław Spodzieja
Przewodniczący Rady Biznesu
Wydziału Matematyki i Informatyki
Uniwersytetu Łódzkiego
tel. 42 635 5866 (do pokoju)
tel. 42 635 5949 (sekretariat dziekana)
mail: spodziej@math.uni.lodz.pl
ul. Banacha 22, 90-238 Łódź, pok. A321

Ewa Chmura
Sekretariat Dziekana
Wydział Matematyki i Informatyki
Uniwersytetu Łódzkiego
tel.: 42 635 5949
e-mail: wmi@wmi.uni.lodz.pl
ul. Banacha 22, 90-238 Łódź, pok. A214


Akcja firmy Accenture na WMiI UŁ

Akcja firmy Accenture #NieTakaSesjaStraszna na naszym Wydziale już 26.01.2018 r. (piątek).

Więcej informacji w poście na FB

 

 

 

 

 


Nocny Konkurs Programistyczny Let’s Code organizowany przez firmę Sii należącą do Rady Biznesu WMiI UŁ pod Patronatem Honorowym naszego Wydziału.

Od 18 do 19 listopada przez 24 godziny zespoły pasjonatów programowania będą tworzyły aplikacje. Za tę, która zostanie uznana za najlepszą, zespół otrzyma 10 000 złotych. Rywalizacja odbywa się w ramach nocnego konkursu programistycznego Let’s code, organizowanego przez firmę Sii w jej 8 lokalizacjach w Polsce: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie i Katowicach.

Let’s Code organizowany jest przez Sii już po raz czwarty. W tym roku organizatorzy zaproponowali uczestnikom konkursu stworzenie aplikacji w ramach 1 z 3 wybranych tematów.

Pierwszy z nich to aplikacja z obszaru pasje i lifestyle. To kategoria dla wszystkich tych, którzy mają pomysł na aplikację, która przyda się w codziennym życiu każdego z nas, zmotywuje do działania, rozwiąże dylematy (chociażby jak szybko i łatwo podzielić rachunek na wszystkich znajomych) lub będzie świetną rozrywką.

Kolejną propozycją jest aplikacja społeczna. Dzięki aplikacjom z tego obszaru będzie można motywować innych do niesienia pomocy! Dzięki nim np. bezdomne psiaki znajdą kochający dom lub zgłosi się więcej wolontariuszy! Możliwości jest wiele, a wszystkie mają na celu mobilizację innych do niesienia bezinteresownej pomocy!

Trzeci proponowany temat to aplikacja z obszaru biznesowego. Każdy biznes w obecnych czasach wymaga wsparcia nowych technologii. Począwszy od małych firm, a kończąc na dużych korporacjach. Z niecierpliwością czekamy na aplikacje z tego obszaru!

Stworzone aplikacje zostaną wstępnie ocenione przez jury, składające się zarówno z osób z wiedzą techniczną, jak i tych, które ocenią przydatność społeczną i biznesową aplikacji. Zwycięskie aplikacje zaprezentowane na etapie lokalnym trafią do etapu drugiego, w którym zwycięską appkę wybiorą internauci w głosowaniu online na stronie internetowej Let’s Code: http://letscode.sii.pl.

Poza interesującą tematyką, do udziału w konkursie zachęca możliwość wygrania wartościowych nagród. W pierwszym etapie członkowie najlepszych drużyn, wybranych w każdym z 8 miast, otrzymają smartwatche – Samsung Gear S2 Classic. W drugim etapie zwycięzcy otrzymają od firmy Sii nagrodę główną – 10 000 zł.

Aby zapisać się na konkurs, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, znajdujący się pod adresem www.letscode.sii.pl/rejestracja. Zapisy są otwarte od 02 października do 10 listopada. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona!

Szczegółowych informacji o konkursie udzielają koordynatorzy konkursu, wystarczy napisać na adres: letscode@pl.sii.eu.

Plakat Let’s Code 2017


Dzień Otwarty w firmie Ericsson.

W ramach inicjatywy programu Młodzi w Łodzi pod nazwą Poznaj łódzkich Pracodawców serdecznie zapraszamy 14 listopada 2017 r. na Dzień Otwarty w firmie Ericsson. Firma Ericsson należy do Rady Biznesu WMiI UŁ.

 

 


Kobiecy Podwieczorek Technologiczny w firmie CERI INTERNATIONAL należącej do Rady Biznesu WMiI UŁ

Już 9 listopada br. zapraszamy do udziału w Kobiecym Podwieczorku Technologicznym, który tym razem odbędzie się w siedzibie CERI International w Łodzi. Wydarzenie skierowane jest do studentek i absolwentek kierunków technicznych oraz ścisłych – szczególnie kierunków informatycznych.

CERI to jedna z wiodących firm świadczących obsługę procesów biznesowych na polskim rynku. Specjalizuje się w obsłudze procesów biznesowych dla banków i instytucji finansowych. Pomaga swoim Klientom optymalizować procesy operacyjne, automatyzować je oraz tworzy dedykowane oprogramowanie w ITech Center.

Podwieczorki Technologiczne są częścią mentoringowo-networkingowego programu Lean in STEM – www.leaninstem.pl

Podwieczorek odbędzie się 9 listopada 2016 r., w godz. 17- 20.30 w siedzibie firmy CERI International w Łodzi, ul. Wersalska 6, 91-203 Łódź.

W programie m.in.:

17:00-17:10 – Przywitanie Uczestniczek
17:10-17:20 – Programy i stypendia dla dziewczyn – Fundacja Edukacyjna Perspektywy
17:20-18:00 – Role Models Session – Agnieszka Świecznik, programistka JS, współorganizatorka Django Girls, Rails Girls oraz Geek Girls Carrots
18:00-20:00 – Lego4Agile – warsztat scrum

Warsztat Lego 4 Agile wprowadzi uczestniczki w świat zarządzania projektami przy użyciu metodyki Agile. Przy wykorzystaniu klocków Lego poznacie tajniki Scurma, role w zespołach scrumowych oraz fazy powstawania produktu. Praca w grupach pozwoli Wam poznać tajniki dobrej współpracy wewnątrz zespołowej

20:00-20:30Q&A session, networking, konsultacja CV z rekruterkami z Ceri

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapraszamy do rejestrowania się na Podwieczorek

ZAREJSTRUJ SIĘ

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Rejestracja tylko do 30 października!

Program Podwieczorku wraz z informacjami organizacyjnymi na stronie www.leaninstem.pl/podwieczorki-technologiczne

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Lean in STEMCzłonkowie Rady Biznesu WMiI uczestnikami Programu Stypendialnego Młodzi w Łodzi.

Od 01.10.2017 r. wystartowała rekrutacja do programów stypendialnych pracodawców w ramach Młodzi w Łodzi. Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miasta Łodzi.

Rekrutacja do programów stypendialnych poszczególnych Pracodawców będzie trwała do 27 października 2017 r. (za wyjątkiem rekrutacji do programu stypendialnego firmy P&G, która zakończy się 20 października 2017 r.)

Wśród firm, które zadeklarowały swój udział w programie są też członkowie Rady Biznesu WMiI UŁ w tym: ABB, ACCENTURE, GFT, SII.

Z materiałów UMŁ:

Informacja ogólna o łódzkiej ofercie dla studentów

Szczegóły Programu stypendialnego Młodzi w Łodzi

 


Projekt zespołowy w firmie Accenture – oferta dla studentów kierunku Informatyka.

Dotyczy studentów, którzy są zapisani na Projekt zespołowy na 3 roku informatyki stacjonarnej i niestacjonarnej.

Wydział Matematyki i Informatyki podjął współpracę z firmą Accenture Services Sp. z o.o., członkiem Rady Biznesu WMiI UŁ, w ramach której istnieje możliwość zrealizowania przedmiotu Projekt zespołowy w firmie Accenture.

Temat projektu: “Implementacja aplikacji mobilnej w systemie Android pozwalająca na lokalizację użytkowników wewnątrz budynków z użyciem iBeacon oraz Salesforce”.

Liczba miejsc – 6 osób.

Termin pierwszego spotkania: 3 listopada godz. 10.00-13.00.

Osoby chętne, które chcą uczestniczyć w projekcie proszone są o wysłanie swojego zgłoszenia na adres bartkiew@math.uni.lodz.pl. Zgłoszenie musi zawierać imię i nazwisko studenta, numer indeksu oraz nazwę specjalności.

W temacie maila należy wpisać: Projekt zespołowy w firmie Accenture.

Zgłoszenia osób, których emaile nie będą spełniały powyższych warunków, nie będą rozpatrywane. Zgłoszenia należy przysyłać do dnia 11.10.2017, do 16.00.

Zasady realizacji przedmiotu:

 1. Zajęcia z przedmiotu odbywają się w siedzibie firmy.
 2. Dzień zajęć – piątek.
 3. Student jest rozliczany z obecności w firmie.
 4. Ocena końcowa z przedmiotu jest wystawiana w porozumieniu z przedstawicielem firmy.

Trwa nabór prac do konkursu  “Krok w przyszłość” na najlepszą pracę studencką z matematyki.

Do konkursu można zgłosić pracę naukową, licencjacką lub magisterską o tematyce matematycznej, przyjętą do druku lub wypromowaną w 2017 roku.

Praca konkursowa powinna proponować nowatorskie, oryginalne rozwiązania, wskazujące nowe kierunki bądź nowe metody badawcze. Laureat konkursu otrzyma 20 tys. zł oraz statuetkę STEFCIO, symbolizującą postać wybitnego polskiego matematyka, Stefana Banacha.

Nabór prac trwa do 31 października 2017 roku.

Link do regulaminu konkursu “Krok w przyszłość”: https://www.mbank.pl/pdf/fundacja/krok_w_przyszlosc_regulamin_2017-1.pdf

Szczegóły konkursu: https://www.mbank.pl/mfundacja/krok-w-przyszlosc/

 

mFundacja.pl:

https://www.mbank.pl/mfundacja/krok-w-przyszlosc/

Fundacja mBanku S.A., 00-950 Warszawa, ul. Senatorska 18;

email: fundacja@mbank.pl

tel. 22 438-23-18.

Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego.

KRS: 0000087634; REGON:010691166; NIP: 525-15-76-935


Administrowanie systemami operacyjnymi i serwerami baz danych – nowe Studia Podyplomowe na WMiI UŁ.

Administrowanie systemami operacyjnymi i serwerami baz danych – nowe Studia Podyplomowe na WMiI UŁ.

Na WMiI UŁ ruszył nabór na nowe Studia Podyplomowe: Administrowanie systemami operacyjnymi i serwerami baz danych.

Kierownikiem studiów jest dr Michał Bleja (autoryzowany trener Microsoft w zakresie MS SQL Server).

Zajęcia w większości będą prowadzone przez doświadczonych administratorów baz danych i serwerów Windows posiadających certyfikaty Microsoft (MCSA SQL Server, MCSA Windows Server).

Studia objęła patronatem firma Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o. – Członek Rady Biznesu WMiI UŁ.

 

Tematyka studiów:

Celem studiów jest w szczególności przygotowanie słuchaczy do pracy na stanowisku administratora systemów operacyjnych Windows Server oraz administratora serwerów baz danych SQL Server.

Studia podyplomowe obejmują szeroki zakres zagadnień związanych z instalacją, konfiguracją oraz strojeniem wymienionych systemów serwerowych.

Absolwent pozyska również wiedzę z zakresu projektowania i utrzymywania rozwiązań wysokiej dostępności, które są istotne z punktu widzenia zapewnienia ciągłej pracy aplikacji działających na utrzymywanych serwerach.

Szczegółowe informacje na temat:

 • programu kształcenia,
 • opisy przedmiotów,
 • zasad rekrutacji

znajdują się na stronie: https://studiapodyplomowe.uni.lodz.pl/studium/administrowanie-systemami-operacyjnymi-i-serwerami-baz-danych/

 

Dane kontaktowe:

Uniwersytet Łódzki, Wydział  Matematyki i Informatyki

90-238 Łódź, ul. S. Banacha 22

pokój C 205,

tel. 42 635-59-61

e-mail: duszm@math.uni.lodz.pl


300 nowych miejsc pracy w Ericsson w Łodzi i Krakowie

Ponad 300 osób planuje zatrudnić firma Ericsson w polskich centrach R&D w Łodzi i Krakowie. Poszukiwani są m.in. programiści i testerzy, ale także managerowie i Product Ownerzy. Na zatrudnienie dotychczas mogli liczyć przede wszystkim absolwenci i osoby rozpoczynające swoją karierę IT. Dla takich osób i w tym roku przygotowane zostały ciekawe oferty pracy. Dodatkowo, wraz z rozwojem organizacji w obszarze 5G, Ericsson otwiera się również na deweloperów z kilkuletnim doświadczeniem w pracy w technologiach C++, JAVA i .NET zachęcając do wykorzystania ich dotychczasowej wiedzy i doświadczenia w budowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Inżynierowie będą odpowiedzialni za rozwój produktów teleinformatycznych Ericsson wykorzystywanych na całym świecie. Lokalni specjaliści, inżynierowie i absolwenci uczelni będą mieli okazję dołączyć do zespołów pracujących głównie nad najważniejszymi produktami technologii komunikacji radiowej (2G/3G/4G/5G).

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie.

Działa w ponad 180 krajach i zatrudnia przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876 roku, ma centralę w Sztokholmie. W 2016 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 222,8 mld SEK. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Osoby zainteresowane pracą w Ericsson w Polsce zapraszamy do aplikowania na jedną z ofert opublikowanych na stronie: https://jobs.ericsson.com/search/?q=&locationsearch=poland Ericsson Summer School

Ericsson zaprasza do udziału w Ericsson Summer School – bezpłatnym, intensywnym kursie programowania łączącym teoretyczne wykłady z praktycznymi ćwiczeniami domowymi. W kursie mogą wziąć udział wszyscy studenci kierunków technicznych chcący rozwijać swoje umiejętności programistyczne w języku C++.

Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu w dniach 03.07.2017 – 04.08.2017 w siedzibie firmy w Łodzi.

Aby zgłosić swoją chęć udziału w Ericsson Summer School, wystarczy do 18.06.2017r. zarejestrować się i rozwiązać test, na podstawie którego kandydat jest kwalifikowany do grupy osób o podobnym poziomie wiedzy. Wynik testu nie decyduje o przyjęciu, a jedynie o przypisaniu do odpowiedniej grupy. Przy wyborze uczestników brany pod uwagę jest kierunek i rok studiów.

Wszystkie informacje dotyczące Ericsson Summer School wraz z tematyką zajęć można znaleźć na stronie: bit.ly/ericssonsummerschool


W ramach programu Młodzi w Łodzi odbędą się w kwietniu Dni Otwarte w firmach należących do naszej Rady Biznesu: ERICSSON, COMARCH i OSTC

 

W ramach inicjatywy programu Młodzi w Łodzi pod nazwą Poznaj łódzkich Pracodawców zaplanowano następujące wydarzenia:

 • Dzień Otwarty w ERICSSON w dniu 10 kwietnia 2017 r.

Szersza informacja (w tym o rekrutacji): https://mlodziwlodzi.pl/dzien-otwarty-ericsson-2/

Link do posta na FB:   https://www.facebook.com/Mlodzi.w.Lodzi/posts/1291711537574006:0

Facebook-Dzien-Otwarty-LD-10042017

 • Dzień Otwarty w COMARCH w dniu 19 kwietnia 2017 r.

Szersza informacja (w tym o rekrutacji): https://mlodziwlodzi.pl/dzien-otwarty-w-comarch/
Link do posta na FB:   https://www.facebook.com/Mlodzi.w.Lodzi/posts/1292310197514140:0

DZIEŃ-OTWARTY-W-COMARCH

 

 • Dzień Otwarty w OSTC w dniach 20 kwietnia bądź 12 maja 2017 r.

Szersza informacja (w tym o rekrutacji): https://mlodziwlodzi.pl/dzien-otwarty-w-ostc/
Link do posta na FB:   https://www.facebook.com/Mlodzi.w.Lodzi/posts/1293204320758061

 

Link do filmu promocyjnego: https://youtu.be/MN1DGRTGinE

 


W ramach programu Młodzi w Łodzi odbędzie się Dzień Otwarty w firmie SII, należącej do naszej Rady Biznesu.

W ramach inicjatywy programu Młodzi w Łodzi pod nazwą Poznaj łódzkich Pracodawców zaplanowano Dzień Otwarty w firmie SII w dniu 06 kwietnia 2017 r.

Szersza informacja (w tym o rekrutacji): https://mlodziwlodzi.pl/dzien-otwarty-w-sii-lodz/
Link do posta na FB: https://www.facebook.com/Mlodzi.w.Lodzi/posts/1285913168153843:0

B5_str1s-2-1024x732


W ramach programu Młodzi w Łodzi odbędzie się Dzień Otwarty w firmie ERICSSON, należącej do naszej Rady Biznesu.

W ramach inicjatywy programu Młodzi w Łodzi pod nazwą Poznaj łódzkich Pracodawców zaplanowano Dzień Otwarty w firmie ERICSSON w dniu 31 marca 2017 r.

Szersza informacja (w tym o rekrutacji) w linku: https://mlodziwlodzi.pl/dzien-otwarty-ericsson/
Link do posta na FB: https://www.facebook.com/Mlodzi.w.Lodzi/posts/1282864295125397:0

Facebook-Dzien-Otwarty-LD-1024x538

 


Firma Ericsson z ofertą praktyk i pracy dla studentów na WMiI UŁ

Już w najbliższy wtorek 14.03.2017 r. między 9:45 a 12:15 wszyscy zainteresowani ofertami praktyk i pracy w firmie Ericsson będą mieli możliwość porozmawiania z jej pracownikami. Będzie to nie tylko okazja do poznania bliżej firmy, ale też zadania nurtujących pytań. Dla wybranych czekają m.in. kolorowe koszulki Code outside the box!

Ericsson Stand Wydzial-Mat UŁ


 

 ABB IT Challenge – 10 edycja Konkursu

 

Trwa 10. edycja konkursu ABB IT Challenge dla studentów informatyki i kierunków pokrewnych.

https://www.facebook.com/ITChallenge.ABB/

Główna nagroda w konkursie to 25 000 zł.

W tym roku motto edycji brzmi “Interact with the real world”.Zadaniem uczestników jest przygotowanie projektu, który udowodni, że interakcja człowieka z technologią może ulepszyć wiele obszarów życia.

Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 2 kwietnia na stronie: https://abb-it-challenge-2017-formularz-zgloszeniowy.questionpro.com/

Wszystkie szczegóły dotyczące tegorocznej edycji dostępne są na stronie: www.itchallenge.pl

W załączeniu:

Poster_ITchallenge – poster

ABB_IT_Challenge – informacja


15.02.2017 – Cyfrowe udostępnianie informacji sektora publicznego… Warsztaty firmy Microsoft – członka Rady Biznesu WMiI UŁ.

Szczegóły i rejestracja na stronie:

https://www.microsoftevents.com/profile/form/index.cfm?PKformID=0x13742528fdd

Microsoft – warsztaty cyfrowego udostępniania informacji…

image001

 


Oferty pracy Commerzbank AG.

Drodzy Studenci i Absolwenci,

Zachęcamy Państwa do zainteresowania się ofertą Commerzbank AG. Ten drugi co wielkości bank w Niemczech zdecydował się na otwarcie w Polsce, właśnie w naszym mieście, swojego pierwszego oddziału i obecnie poszukuje specjalistów w obszarze zarządzania ryzykiem.

Do działu Group Risk Controlling & Capital Management poszukiwane są osoby z doświadczeniem, jak i absolwenci kierunków takich jak matematyka, informatyka, analiza danych czy nauki ekonomiczne.

Według ekspertów, obszar zarządzania ryzykiem to jedna z najbardziej przyszłościowych specjalizacji w bankowości, ściśle powiązana z nowymi technologiami i globalnymi rynkami finansowymi. Każdy pracownik, który do nas dołączy będzie objęty programami szkoleniowymi zarówno w Łodzi, jak i we Frankfurcie nad Menem, a nowi pracownicy w krótkim czasie staną się cenionymi specjalistami w obszarze ryzyka.

Obecnie prowadzimy rekrutację na następujące stanowiska:

The Risk Controlling Junior Specialist

Credit Risk Validation Senior Specialist

Risk Reporting Senior Specialist

Risk Applications Senior Specialist

Risk Validation Senior Specialist

Credit Risk IT Applications Senior Specialist

Serdecznie zachęcamy Państwa do nadsyłania aplikacji. Podejmując pracę w dziale Group Risk Controlling & Capital Management nasi specjaliści nie tylko będą mogli na atrakcyjnych warunkach dołączyć do drużyny wiodącego europejskiego banku, ale też z pewnością zdobędą umiejętności, które pozwolą im na bardzo szybkie rozpoczęcie kariery w międzynarodowej bankowości.

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania, bardzo proszę o kontakt. Na mój adres mailowy mogą Państwo również nadsyłać aplikacje.

Serdecznie pozdrawiam

Ewelina Papieska

ewelina.papieska@commerzbank.com


W ramach programu Młodzi w Łodzi odbędą się w listopadzie następujące Dni Otwarte.

 

Firma ABB jest członkiem Rady Biznesu WMiI UŁ.

Dzień Otwarty w ABB Łódź  w dniu 28 listopada 2016 r.

Szersza informacja, rekrutacja oraz grafika w linku https://mlodziwlodzi.pl/abb-zaprasza-na-dzien-otwarty-w-lodzkiej-fabryce-transformatorow-mocy/

Link do posta na FB: https://www.facebook.com/Mlodzi.w.Lodzi/posts/1140873165991178:0


Szersza informacja, rekrutacja w linku:

https://mlodziwlodzi.pl/lsi-software-zaprasza-na-dzien-otwarty-dla-studentow

www.mlodziwlodzi.pl


Już po raz trzeci firma SII Polska, członek Rady Biznesu WMiI UŁ, organizuje konkurs programistyczny  ”Let’s Code” .

Jest to nocny „maraton programistyczny”, kierowany do wszystkich pasjonatów nowych technologii, który odbędzie 19/20 listopada 2016 r. jednocześnie w 8 miastach Polski – Warszawa, Gdańsk, Katowice, Lublin, Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław. Zadaniem uczestników będzie stworzenie w ciągu 24 godzin aplikacji użytku społecznego. Na zwycięskie zespoły czekają liczne nagrody.

Szczegóły w załączniku: Lets_Code_2016_

Strona internetowa wydarzenia:  http://letscode.sii.pl

Facebook: https://www.facebook.com/events/706943729437036/

press-room_grafika_lets_code

 

 


Członkowie Rady Biznesu WMiI UŁ fundatorami stypendiów dla naszych studentów w ramach Programu Młodzi w Łodzi.

W dniu 1 października wystartowała rekrutacja do kolejnej edycji programu stypendialnego Młodzi w Łodzi.

Wnioski stypendialne dostępne na stronie www.mlodziwlodzi.pl należy składać do 21 października 2016 r.

W roku akademickim 2016/2017 swój udział w inicjatywie stypendialnej zadeklarowało 19 firm i instytucji z Łodzi i regionu. Stypendia dla najlepszych studentów wybranych kierunków sfinansują: BSH (3 stypendia), ABB (2 stypendia), ACCENTURE (1 stypendium), AMCOR (1 stypendium), ASCO NUMATICS (1 stypendium), CORNING (1 stypendium), GFT (1 stypendium), LIKI MOBILE SOLUTIONS (1 stypendium), MIKOMAX (1 stypendium), OBLIGO (1 stypendium), PELION (1 stypendium), ROSSMANN (1 stypendium) oraz SII (1 stypendium).  Łącznie to  16 stypendiów!

Natomiast uczelnie zapewnią  bezpłatne zakwaterowanie w swoim domu studenckim: UNIWERSYTET ŁÓDZKI (4 miejsca w akademiku), POLITECHNIKA ŁÓDZKA (3 miejsca w akademiku), UNIWERSYTET MEDYCZNY (2 miejsca w akademiku).

Ponadto firma ERICPOL sfinansuje kurs programowania dla 12 osób, firma INFOSYS kurs języka niemieckiego dla 10 osób oraz kurs języka francuskiego również dla 10 osób, a firma P&G – bony edukacyjne dla 8 osób na naukę języka angielskiego na dowolnym poziomie.

Więcej informacji: https://mlodziwlodzi.pl/inicjatywy/stypendia-pracodawcow/

O stypendia lub udział w kursach językowych i programowania mogą się ubiegać m.in. studenci Wydziału Prawa i Administracji (fundator: Obligo), Wydziału Zarządzania (fundatorzy: Rossmann, Pelion, Infosys, Mikomax), Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego (fundatorzy: Ericpol, Pelion, GFT, Liki Mobile Solutions, Infosys), Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej (fundatorzy: Accenture, Ericpol, GFT, Liki Mobile Solutions), Wydziału Matematyki i Informatyki (fundatorzy: Accenture, Ericpol, GFT, Liki mobile Solutions) oraz Wydziału Nauk o Wychowaniu (fundatorzy: Rossmann, Pelion).

Natomiast o zwrot kosztów zakwaterowania w domach studenckich UŁ mogą się ubiegać studenci pierwszego roku studiów pierwszego stopnia wszystkich kierunków.


Zaproszenie na warsztaty SQL w Accenture.

Przyszła jesień, a wraz z nią jesienny cykl warsztatów SQL.

Zainteresowane osoby zachęcamy do wysyłania zgłoszeń z załączonym CV na adres: warsztaty@accenture.com, w tytule prosimy wpisać preferowany poziom np.: Warsztaty SQL+ poziom Advanced.

Szczegóły w załączniku:

acc_warsztaty_SQL_październik


Ruszyła rejestracja do III edycji Mastercodera – Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego – Pora Na Przebudzenie Mocy !

Firma Cybercom Poland jest członkiem Rady Biznesu WMiI UŁ.

Lubisz programować? Masz do tego Talent? Odkryłeś w sobie faktor X? Chcesz być Idolem Programowania? Niestety żaden z programów typu „talent show” nie jest dla Ciebie? Nie martw się! Ten konkurs może okazać się strzałem w dziesiątkę! Już 3 października rusza III edycja ogólnopolskiego konkursu programistycznego „MasterCoder”! W konkursie mogą wziąć udział doświadczeni programiści, ale także studenci i osoby, dla których programowanie to po prostu pasja. Uczestnicy ponownie powalczą o tytuł MasterCodera oraz o atrakcyjne nagrody: Samsung Galaxy S6 Edge i okulary Samsung Gear VR, hulajnogę elektryczną AirWheel X3, kamerę sportową GoPro Hero Session Full HD!

Co tak naprawdę czeka uczestników? Firma Cybercom Poland (organizator konkursu) przygotowała 10 zadań na etap rankingowy. Sprawdzą one szybkość kodowania. Nie ma ograniczenia do jednej technologii. Na rozwiązanie zadania jest jedynie 24 godziny! Konkurs pozwala sprawdzić swój intelekt, kreatywność, wiedzę, wytrwałość i wiarę we własne możliwości. Po każdym etapie przyznawane zostają punkty. Ranking jest więc na bieżąco aktualizowany. Do finału zostanie zakwalifikowanych 10 osób, które na przestrzeni wszystkich 10 zadań zgromadzą największą liczbę punktów. Finałowe starcie odbędzie się 22 października w Łodzi podczas konferencji Mobilization.

Prawdziwych wymiataczy kodu zachęcamy więc do rejestracji na: www.mastercoder.pl.
Tytuł MasterCodera 2016 czeka!

Zapisy i szczegóły: www.mastercoder.pl oraz FB: https://www.facebook.com/events/1772727616337830/.

Informacja o konkursie

mastercoder coverphoto 2016


W ramach programu Młodzi w Łodzi odbędą się w październiku następujące Dni Otwarte:

 

Firma ABB jest członkiem Rady Biznesu WMiI UŁ.

1. Dzień Otwarty w ABB w dniu 13 października 2016 r.

Więcej informacji:

https://mlodziwlodzi.pl/poznaj-lodzkich-pracodawcow-zaprasza-abb-aleksandrow-lodzki-2/

18_HIGH_NY_KF9C7852_GREY2

2. Dzień Otwarty w AppYourself w dniu 7 października 2016 r.

Więcej informacji:

https://mlodziwlodzi.pl/poznaj-lodzkich-pracodawcow-zaprasza-appyourself/ 

Open-day-2-fix

Organizator:

Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą
Departament Prezydenta Urząd Miasta Łodzi
Al. Politechniki 32, 93-590 Łódź


 

Firma Accenture LDC zaprasza na Dzień Otwarty.

Zapraszamy na Dzień Otwarty do Accenture LDC!

24 maja 2016 r. w godz. 12.00-16.00

Zobaczcie co dla Was zaplanowaliśmy:

12:00 – Powitanie
12:05 – Prezentacja o Accenture oraz Akademii LDC
12:20 – Projekty realizowane w Accenture LDC
(technologie, innowacje, rozwojowe zadania)
13:00 – Warsztat „Programowanie obiektowe z użyciem C#”
14:00 – Lunch
14:30 – Warsztat cz. 2
16:00 – Zakończenie

Jeśli chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu, to wyślij e-mail z imieniem, nazwiskiem i kierunkiem studiów na adres:jakub.wlodarczyk@accenture.com, w tytule wiadomości wpisując „Dzień Otwarty w Accenture LDC”.

Poniżej link z naszego FB ze szczegółami dotyczącymi wydarzenia: https://www.facebook.com/116247701825110/photos/a.167459473370599.35239.116247701825110/919966451453227/?type=3&theater

ACC-Dzien_otwarty-plakatB1- 11052016-01


 

Firma Cybercom Poland zaprasza do udziału w Konferencji CybercomDEV.

Wydarzenie jest bezpłatne, skierowane także do studentów. To szansa na wymianę doświadczeń, ciekawe dyskusje i udział w wykładach przygotowanych przez wiele znakomitych osobistości ze świata IT z Polski i z zagranicy.

Termin: 21.05.2017 r.

Wszelkie informacje o konferencji w załącznikach oraz pod linkami:

https://cybercomdev.pl/

https://www.facebook.com/events/749819488488418/750388081764892/

 

CybercomDev ogłoszenie

header

cybercomDEV 2


Uroczyste podpisanie umowy z firmą CERI International.

W dniu 21.04.2016 r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy z firmą Ceri International.

Umowę podpisywali: Pan Miguel Angel Rodriguez Alvarez – Prezes Zarządu firmy CERI International oraz Prof. dr hab. Ryszard Pawlak – Dziekan Wydziału  Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.

Poniżej komunikat prasowy na ten temat oraz krótka fotorelacja z wydarzenia autorstwa Pana dr. Sebastiana Wojczyka.

Komunikat prasowy na temat podpisania umowy między WMiI UŁ a firmą CERI International

_DSC5272_DSC5251_DSC5286_DSC5298_DSC5316_DSC5292_DSC5285_DSC5300_DSC5290_DSC5283_DSC5305

 

 

 

 

 

 


Firma CERI International nowym członkiem Rady Biznesu WMiI UŁ.

W dniu 21 kwietnia 2016 r. (czwartek), o godz. 12:30 zostanie podpisane Porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego a firmą CERI International, centrum outsourcingowym z wieloletnim doświadczeniem w zakresie efektywnego zarządzania procesami biznesowymi oraz dynamicznie rozwijającym się Centrum Kompetencji Inżynierii Oprogramowania. Uroczystość odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ (ul. Banacha 22, sala D103).

Sygnatariusze deklarują chęć współpracy m.in. przy organizacji wspólnych wykładów, zajęć seminariów i szkoleń oraz doskonalenia programów studiów w celu lepszego przygotowania absolwentów na potrzeby współczesnego rynku pracy. Najlepsi studenci Wydziału będą mogli odbywać w CERI International praktyki, zaś najlepsi absolwenci będą mogli otrzymać atrakcyjne oferty pracy kierowane m.in. do matematyków i informatyków.


Firma Comarch zaprasza studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego na letni staż programistyczny.

Staż odbędzie się od 1 lipca do 30 września 2016 r.

 

Ogłoszenie:

Comarch zaprasza studentów powyżej II roku studiów informatycznych lub pokrewnych
na trzymiesięczny płatny wakacyjny staż IT: profil programistyczny.1 lipca30 września 2016 r.
www.staz.comarch.plWymagania
– znajomość 2 z 4 technologii: C++, .NET, Java lub bazy danych
– język angielski na poziomie umożliwiającym rozumienie specyfikacji technicznej
– komunikatywność, umiejętność pracy w zespole i inicjatywa w proponowaniu ulepszeń
Oferujemy
– praca w kilkuosobowym zespole nad projektem programistycznym dla znanych marek
– wynagrodzenie
– 5-dniowy urlop
– zdobycie praktycznej wiedzy pod okiem mentorów
– zdobycia certyfikatu potwierdzającego odbycie praktyk studenckich
– możliwość dalszej współpracy z Comarch po zakończonym stażuDo 21 kwietnia prześlij CV i wypełnij formularz na www.staz.comarch.plJutro zależy od Ciebie, więc zgłoś się już dziś!

Ericpol zaprasza do Programu Praktyk Letnich.

Firma Ericpol rozpoczyna rekrutację do Programu Praktyk Letnich 2016. W tym roku firma do Łodzi planuje przyjąć na praktyki ponad 100 studentów. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na spotkania, a najlepsi w drugiej połowie czerwca otrzymają informację o przyjęciu na praktyki.

Ważne terminy:

1.03. – 30.04. – przyjmowanie aplikacji na praktyki letnie

1.05. – 15.06. – spotkania z wybranymi kandydatami

1.07. – 30.09. – praktyki

Ericpol oferuje:

 • 2-3 miesięczne płatne praktyki letnie,
 • elastyczny czas pracy,
 • udział w ciekawych projektach,
 • opiekę oraz wsparcie doświadczonych mentorów,
 • udział w szkoleniach wewnętrznych,
 • udział w imprezie integracyjnej,
 • firmowe gadżety,
 • możliwość zatrudnienia po praktykach.

Aktualne oferty są dostępne na stronie firmy:  http://www.ericpol.pl/kariera/oferty-pracy/

Wszystkie pytania dotyczące praktyk można kierować na adres: praktyki@ericpol.pl.

[Ericpol][Praktyki 2016] Grafika

 


 

Firma CERI – ogłoszenia dotyczące praktyk w obszarze ryzyka:

PAID INTERNSHIP_DEVELOPING AND MANAGING CREDIT RISK IT APPLICATIONS_pracuj_2016-03-09

PAID INTERNSHIP_DEVELOPING AND MANAGING RISK CONTROL TOOLS AS WELL AS ANALYSING AND REPORTING RISK DATA_pracuj_2016-03-09

PAID INTERNSHIP_VALIDATION OF RATING MODELS FOR THE MEASUREMENT OF CREDIT RISK_pracuj_2016-03-09


ABB IT Challenge 2016 – kolejna edycja konkursu dla studentów kierunków informatycznych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez członka naszej Rady Biznesu – firmę ABB.

Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem Learning – LevelUP. Nagroda główna to 25 000 zł. Etap I: Zgłoszenia projektów– od 8 marca do 1 kwietnia br.

Więcej informacji na załączonym plakacie oraz na stronie: www.itchallenge.pl

ABB IT Challenge 2016 – plakat


Dzień Otwarty w firmie SII w dniu 24 marca 2016 r. 

Szersza informacja:

https://mlodziwlodzi.pl/poznaj-lodzkich-pracodawcow-zaprasza-sii/.

 


Firma Accenture zaprasza studentki IT na Dzień Kobiet.

Dzień Kobiet dla studentek IT w Accenture


Praktyki w CommerzBanku proponowane przez firmę CERI:


Rusza kolejny Program Startowy Accenture.

ACC-Program Startowy Oracle II


Zaproszenie na wykład eksperta Commerzbank.

Modelowanie ilościowe w zarządzaniu ryzykiem banku, 24.02.2016

Serdecznie zapraszamy na wykład Pana doktora Götza Giese, Dyrektora ds. Zarządzania Modelami Ryzyka w Commerzbanku. Pan dr Giese jest doktorem fizyki teoretycznej i od 18 lat zajmuje się rynkiem terminowym i metodologią oceny ryzyka kredytowego w Commerzbanku. Podczas wykładu Pan doktor Giese przedstawi temat:

Modelowanie ilościowe w zarządzaniu ryzykiem banku

Termin wykładu: 24.02.2016 r. (środa), w godzinach 10:00-11:30

Miejsce: aula Wydziału Matematyki i Informatyki

Język wykładu: angielski

Zarządzanie ryzykiem w międzynarodowym banku uniwersalnym pociąga za sobą konieczność stosowania modeli statystycznych, zwłaszcza w aplikacjach wspomagających wszelkie procesy począwszy od analizy i podejmowania decyzji o kredycie do kalkulacji kapitału.

Pan dr Götz Giese, Dyrektor ds. Zarządzania Modelami Ryzyka w Commerzbanku oraz Pan dr Marek Gajowniczek, Członek Zarządu CERI International Sp. z o. o., zaprezentują Państwu Grupę Commerzbank oraz poprowadzą wykład i dyskusję odnośnie roli i modelowania ilościowego w obszarze zarządzania ryzykiem.

Przyjdź i dowiedz się:

 • Jakie modele maja zastosowanie w zarządzaniu ryzykiem?
 • Jakie narzędzia i technologie mają zastosowanie w tym obszarze?
 • Co możemy zaoferować studentom?

Szczególnie mile widziani są studenci matematyki, ekonometrii, finansów, informatyki i kierunków pokrewnych.

Wykład jest współfinansowany przez Commerzbank.

W razie pytań lub dodatkowych informacji uprzejmie prosimy o kontakt z Panią Iwoną Olender (iwona.olender@ceri.pl).


Firma Accenture zaprasza na spotkanie z ekspertami SAP.

Dowiedz się więcej o współpracy Accenture z SAP:

 • https://www.accenture.com/pl-pl/Careers/your-future-career-paths-sap-index.aspx
 • https://www.facebook.com/116247701825110/photos/a.167459473370599.35239.116247701825110/850655681717638/?type=3&theater

accenture spotkanie SAP


 

*************************************************************************************************

Od 2012 roku przy Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ działa  Rada Biznesu (m.in. tacy partnerzy jak: ABB, ACCENTURE SERVICES, AEGON , AMG.net, AVIVA, Citi, CMFERICPOL, MBank, GFT), dzięki której wydział współpracuje z pracodawcami z regionu łódzkiego. Dzięki tej kooperacji studenci uczestniczą w praktykach i stażach, wykładach prowadzonych przez praktyków, zdobywają certyfikaty oraz mają łatwiejszy start w pracy zawodowej.

Przewodniczący Rady Biznesu

prof. dr hab. Tadeusz Krasiński
email: krasinsk@uni.lodz.pl
tel: 42 635 58 63
 

Pełnomocnik Dziekana ds. praktyk

dr Wioletta Karpińska
email: karpinw@math.uni.lodz.pl
tel: 42 635 59 30
 

Copyright © 2018 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.