Rada Biznesu

Uwaga! Zgodnie z Zarządzeniem Dziekana WMiI UŁ nr 7 z dn. 28.09.2016 r. w skład Rady Biznesu na kadencję 2016-2020 z ramienia wydziału wchodzą:

Prof. dr hab. Marcin Studniarski – Dziekan

Prof. nadzw. dr hab. Stanisław Spodzieja – Przewodniczący

Dr Marek Majewski – Wiceprzewodniczący ds. firm finansowych i produkcyjnych

Dr Sebastian Sakowski – Wiceprzewodniczący ds. firm informatycznych

Prof. dr hab. Stanisław Goldstein

Prof. dr hab. Tadeusz Krasiński

Prof. dr hab. Ryszard Pawlak

Prof. nadzw. dr hab. Aleksandra Orpel

Dr Michał Bleja

Dr Piotr Cybula

Dr Piotr Fulmański

Dr Wioletta Karpińska

Dr Agnieszka Vizvary

Mgr Arkadiusz Popa


Firma Ericsson z ofertą praktyk i pracy dla studentów na WMiI UŁ – 14.03.2017 r.

Już w najbliższy wtorek między 9:45 a 12:15 wszyscy zainteresowani ofertami praktyk i pracy w firmie Ericsson będą mieli możliwość porozmawiania z jej pracownikami. Będzie to nie tylko okazja do poznania bliżej firmy, ale też zadania nurtujących pytań. Dla wybranych czekają m.in. kolorowe koszulki Code outside the box!

Ericsson Stand Wydzial-Mat UŁ


 

Warsztaty firmy Microsoft – członka Rady Biznesu WMiI UŁ.

15.02.2017 – Cyfrowe udostępnianie informacji sektora publicznego…

Szczegóły i rejestracja na stronie:

https://www.microsoftevents.com/profile/form/index.cfm?PKformID=0x13742528fdd

Microsoft – warsztaty cyfrowego udostępniania informacji…

image001

 


Drodzy Studenci i Absolwenci,

Zachęcamy Państwa do zainteresowania się ofertą Commerzbank AG. Ten drugi co wielkości bank w Niemczech zdecydował się na otwarcie w Polsce, właśnie w naszym mieście, swojego pierwszego oddziału i obecnie poszukuje specjalistów w obszarze zarządzania ryzykiem.

Do działu Group Risk Controlling & Capital Management poszukiwane są osoby z doświadczeniem, jak i absolwenci kierunków takich jak matematyka, informatyka, analiza danych czy nauki ekonomiczne.

Według ekspertów, obszar zarządzania ryzykiem to jedna z najbardziej przyszłościowych specjalizacji w bankowości, ściśle powiązana z nowymi technologiami i globalnymi rynkami finansowymi. Każdy pracownik, który do nas dołączy będzie objęty programami szkoleniowymi zarówno w Łodzi, jak i we Frankfurcie nad Menem, a nowi pracownicy w krótkim czasie staną się cenionymi specjalistami w obszarze ryzyka.

Obecnie prowadzimy rekrutację na następujące stanowiska:

The Risk Controlling Junior Specialist

Credit Risk Validation Senior Specialist

Risk Reporting Senior Specialist

Risk Applications Senior Specialist

Risk Validation Senior Specialist

Credit Risk IT Applications Senior Specialist

Serdecznie zachęcamy Państwa do nadsyłania aplikacji. Podejmując pracę w dziale Group Risk Controlling & Capital Management nasi specjaliści nie tylko będą mogli na atrakcyjnych warunkach dołączyć do drużyny wiodącego europejskiego banku, ale też z pewnością zdobędą umiejętności, które pozwolą im na bardzo szybkie rozpoczęcie kariery w międzynarodowej bankowości.

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania, bardzo proszę o kontakt. Na mój adres mailowy mogą Państwo również nadsyłać aplikacje.

Serdecznie pozdrawiam

Ewelina Papieska

ewelina.papieska@commerzbank.com

 


 

W ramach programu Młodzi w Łodzi odbędą się w listopadzie następujące Dni Otwarte.

Firma ABB jest członkiem Rady Biznesu WMiI UŁ.

 

1. Dzień Otwarty w firmie Telmon w dniu 17 listopada 2016 r.

Szersza informacja, rekrutacja oraz grafika w linku https://mlodziwlodzi.pl/poznaj-lodzkich-pracodawcow-zaprasza-telmon/

Link do posta na FB: https://www.facebook.com/Mlodzi.w.Lodzi/posts/1128067193938442:0

2. Dzień Otwarty w firmie STX Next w dniu 17 listopada 2016 r.

Szersza informacja, rekrutacja oraz grafika w linku https://mlodziwlodzi.pl/poznaj-lodzkich-pracodawcow-zaprasza-stx-next/

Link do posta na FB: https://www.facebook.com/Mlodzi.w.Lodzi/posts/1140604879351340:0

3. Dzień Otwarty w AMCOR  w dniu 18 listopada 2016 r.

Szersza informacja, rekrutacja oraz grafika w linku https://mlodziwlodzi.pl/poznaj-lodzkich-pracodawcow-zaprasza-amcor/

Link do posta na FB:https://www.facebook.com/Mlodzi.w.Lodzi/posts/1134389646639530:0

4. Dzień Otwarty dla Kobiet w CORNING  w dniu 22 listopada 2016 r.

Szersza informacja, rekrutacja oraz grafika w linku https://mlodziwlodzi.pl/dzien-otwarty-dla-kobiet-zaprasza-corning/

Link do posta na FB: https://www.facebook.com/Mlodzi.w.Lodzi/posts/1141663772578784
5. Dzień Otwarty w ABB Łódź  w dniu 28 listopada 2016 r.

Szersza informacja, rekrutacja oraz grafika w linku https://mlodziwlodzi.pl/abb-zaprasza-na-dzien-otwarty-w-lodzkiej-fabryce-transformatorow-mocy/

Link do posta na FB: https://www.facebook.com/Mlodzi.w.Lodzi/posts/1140873165991178:0

6. Dzień Otwarty w LSI Software w dniu 29 listopada 2016 r.

Szersza informacja, rekrutacja oraz grafika w linku https://mlodziwlodzi.pl/lsi-software-zaprasza-na-dzien-otwarty-dla-studentow/ www.mlodziwlodzi.pl


Już po raz trzeci firma SII Polska, członek Rady Biznesu WMiI UŁ, organizuje konkurs programistyczny  ”Let’s Code” .

Jest to nocny „maraton programistyczny”, kierowany do wszystkich pasjonatów nowych technologii, który odbędzie 19/20 listopada 2016 r. jednocześnie w 8 miastach Polski – Warszawa, Gdańsk, Katowice, Lublin, Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław. Zadaniem uczestników będzie stworzenie w ciągu 24 godzin aplikacji użytku społecznego. Na zwycięskie zespoły czekają liczne nagrody.

Szczegóły w załączniku: Lets_Code_2016_

Strona internetowa wydarzenia:  http://letscode.sii.pl

Facebook: https://www.facebook.com/events/706943729437036/

press-room_grafika_lets_code

 

 


Członkowie Rady Biznesu WMiI UŁ fundatorami stypendiów dla naszych studentów w ramach Programu Młodzi w Łodzi.

W dniu 1 października wystartowała rekrutacja do kolejnej edycji programu stypendialnego Młodzi w Łodzi.

Wnioski stypendialne dostępne na stronie www.mlodziwlodzi.pl należy składać do 21 października 2016 r.

W roku akademickim 2016/2017 swój udział w inicjatywie stypendialnej zadeklarowało 19 firm i instytucji z Łodzi i regionu. Stypendia dla najlepszych studentów wybranych kierunków sfinansują: BSH (3 stypendia), ABB (2 stypendia), ACCENTURE (1 stypendium), AMCOR (1 stypendium), ASCO NUMATICS (1 stypendium), CORNING (1 stypendium), GFT (1 stypendium), LIKI MOBILE SOLUTIONS (1 stypendium), MIKOMAX (1 stypendium), OBLIGO (1 stypendium), PELION (1 stypendium), ROSSMANN (1 stypendium) oraz SII (1 stypendium).  Łącznie to  16 stypendiów!

Natomiast uczelnie zapewnią  bezpłatne zakwaterowanie w swoim domu studenckim: UNIWERSYTET ŁÓDZKI (4 miejsca w akademiku), POLITECHNIKA ŁÓDZKA (3 miejsca w akademiku), UNIWERSYTET MEDYCZNY (2 miejsca w akademiku).

Ponadto firma ERICPOL sfinansuje kurs programowania dla 12 osób, firma INFOSYS kurs języka niemieckiego dla 10 osób oraz kurs języka francuskiego również dla 10 osób, a firma P&G – bony edukacyjne dla 8 osób na naukę języka angielskiego na dowolnym poziomie.

Więcej informacji: https://mlodziwlodzi.pl/inicjatywy/stypendia-pracodawcow/

O stypendia lub udział w kursach językowych i programowania mogą się ubiegać m.in. studenci Wydziału Prawa i Administracji (fundator: Obligo), Wydziału Zarządzania (fundatorzy: Rossmann, Pelion, Infosys, Mikomax), Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego (fundatorzy: Ericpol, Pelion, GFT, Liki Mobile Solutions, Infosys), Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej (fundatorzy: Accenture, Ericpol, GFT, Liki Mobile Solutions), Wydziału Matematyki i Informatyki (fundatorzy: Accenture, Ericpol, GFT, Liki mobile Solutions) oraz Wydziału Nauk o Wychowaniu (fundatorzy: Rossmann, Pelion).

Natomiast o zwrot kosztów zakwaterowania w domach studenckich UŁ mogą się ubiegać studenci pierwszego roku studiów pierwszego stopnia wszystkich kierunków.


 

Zaproszenie na warsztaty SQL w Accenture

Przyszła jesień, a wraz z nią jesienny cykl warsztatów SQL.

Zainteresowane osoby zachęcamy do wysyłania zgłoszeń z załączonym CV na adres: warsztaty@accenture.com, w tytule prosimy wpisać preferowany poziom np.: Warsztaty SQL+ poziom Advanced.

Szczegóły w załączniku:

acc_warsztaty_SQL_październik

 


 

RUSZYŁA REJESTRACJA DO III EDYCJI MASTERCODERA – OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PROGRAMISTYCZNEGO – PORA NA PRZEBUDZENIE MOCY !

Firma Cybercom Poland jest członkiem Rady Biznesu WMiI UŁ.

Lubisz programować? Masz do tego Talent? Odkryłeś w sobie faktor X? Chcesz być Idolem Programowania? Niestety żaden z programów typu „talent show” nie jest dla Ciebie? Nie martw się! Ten konkurs może okazać się strzałem w dziesiątkę! Już 3 października rusza III edycja ogólnopolskiego konkursu programistycznego „MasterCoder”! W konkursie mogą wziąć udział doświadczeni programiści, ale także studenci i osoby, dla których programowanie to po prostu pasja. Uczestnicy ponownie powalczą o tytuł MasterCodera oraz o atrakcyjne nagrody: Samsung Galaxy S6 Edge i okulary Samsung Gear VR, hulajnogę elektryczną AirWheel X3, kamerę sportową GoPro Hero Session Full HD!

Co tak naprawdę czeka uczestników? Firma Cybercom Poland (organizator konkursu) przygotowała 10 zadań na etap rankingowy. Sprawdzą one szybkość kodowania. Nie ma ograniczenia do jednej technologii. Na rozwiązanie zadania jest jedynie 24 godziny! Konkurs pozwala sprawdzić swój intelekt, kreatywność, wiedzę, wytrwałość i wiarę we własne możliwości. Po każdym etapie przyznawane zostają punkty. Ranking jest więc na bieżąco aktualizowany. Do finału zostanie zakwalifikowanych 10 osób, które na przestrzeni wszystkich 10 zadań zgromadzą największą liczbę punktów. Finałowe starcie odbędzie się 22 października w Łodzi podczas konferencji Mobilization.

Prawdziwych wymiataczy kodu zachęcamy więc do rejestracji na: www.mastercoder.pl.
Tytuł MasterCodera 2016 czeka!

Zapisy i szczegóły: www.mastercoder.pl oraz FB: https://www.facebook.com/events/1772727616337830/.

Informacja o konkursie

mastercoder coverphoto 2016


W ramach programu Młodzi w Łodzi odbędą się w październiku następujące Dni Otwarte.

Firma ABB jest członkiem Rady Biznesu WMiI UŁ.

1. Dzień Otwarty w ABB w dniu 13 października 2016 r.

Więcej informacji:

https://mlodziwlodzi.pl/poznaj-lodzkich-pracodawcow-zaprasza-abb-aleksandrow-lodzki-2/

18_HIGH_NY_KF9C7852_GREY2

2. Dzień Otwarty w AppYourself w dniu 7 października 2016 r.

Więcej informacji:

https://mlodziwlodzi.pl/poznaj-lodzkich-pracodawcow-zaprasza-appyourself/ 

Open-day-2-fix

Organizator:

Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą
Departament Prezydenta Urząd Miasta Łodzi
Al. Politechniki 32, 93-590 Łódź


 

24 maja 2016 r. w godz. 12.00-16.00 firma Accenture LDC zaprasza na Dzień Otwarty

Zapraszamy na Dzień Otwarty do Accenture LDC! Zobaczcie co dla Was zaplanowaliśmy:

12:00 – Powitanie
12:05 – Prezentacja o Accenture oraz Akademii LDC
12:20 – Projekty realizowane w Accenture LDC
(technologie, innowacje, rozwojowe zadania)
13:00 – Warsztat „Programowanie obiektowe z użyciem C#”
14:00 – Lunch
14:30 – Warsztat cz. 2
16:00 – Zakończenie

Jeśli chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu, to wyślij e-mail z imieniem, nazwiskiem i kierunkiem studiów na adres:jakub.wlodarczyk@accenture.com, w tytule wiadomości wpisując „Dzień Otwarty w Accenture LDC”.

Poniżej link z naszego FB ze szczegółami dotyczącymi wydarzenia: https://www.facebook.com/116247701825110/photos/a.167459473370599.35239.116247701825110/919966451453227/?type=3&theater

ACC-Dzien_otwarty-plakatB1- 11052016-01


 

21 maja 2016 r. firma Cybercom Poland zaprasza do udziału w Konferencji CybercomDEV

Wydarzenie jest bezpłatne, skierowane także do studentów. To szansa na wymianę doświadczeń, ciekawe dyskusje i udział w wykładach przygotowanych przez wiele znakomitych osobistości ze świata IT z Polski i z zagranicy.

Wszelkie informacje o konferencji w załącznikach oraz pod linkami:

https://cybercomdev.pl/

https://www.facebook.com/events/749819488488418/750388081764892/

 

CybercomDev ogłoszenie

header

cybercomDEV 2


 

21.04.2016 r. – Uroczyste podpisanie umowy z firmą CERI International

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste podpisanie umowy z firmą Ceri International.

Umowę podpisywali: Pan Miguel Angel Rodriguez Alvarez – Prezes Zarządu firmy CERI International oraz Prof. dr hab. Ryszard Pawlak – Dziekan Wydziału  Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.

Poniżej komunikat prasowy na ten temat oraz krótka fotorelacja z wydarzenia autorstwa Pana dr. Sebastiana Wojczyka.

Komunikat prasowy na temat podpisania umowy między WMiI UŁ a firmą CERI International

_DSC5272_DSC5251_DSC5286_DSC5298_DSC5316_DSC5292_DSC5285_DSC5300_DSC5290_DSC5283_DSC5305

 

 

 

 

 

 


 

Firma CERI International nowym członkiem Rady Biznesu WMiI UŁ

W dniu 21 kwietnia 2016 r. (czwartek), o godz. 12:30 zostanie podpisane Porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego a firmą CERI International, centrum outsourcingowym z wieloletnim doświadczeniem w zakresie efektywnego zarządzania procesami biznesowymi oraz dynamicznie rozwijającym się Centrum Kompetencji Inżynierii Oprogramowania. Uroczystość odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ (ul. Banacha 22, sala D103).

Sygnatariusze deklarują chęć współpracy m.in. przy organizacji wspólnych wykładów, zajęć seminariów i szkoleń oraz doskonalenia programów studiów w celu lepszego przygotowania absolwentów na potrzeby współczesnego rynku pracy. Najlepsi studenci Wydziału będą mogli odbywać w CERI International praktyki, zaś najlepsi absolwenci będą mogli otrzymać atrakcyjne oferty pracy kierowane m.in. do matematyków i informatyków.


Firma Comarch zaprasza studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego na letni staż programistyczny.

Staż odbędzie się od 1 lipca do 30 września.

 

Ogłoszenie:

Comarch zaprasza studentów powyżej II roku studiów informatycznych lub pokrewnych
na trzymiesięczny płatny wakacyjny staż IT: profil programistyczny.1 lipca30 września 2016 r.
www.staz.comarch.plWymagania
– znajomość 2 z 4 technologii: C++, .NET, Java lub bazy danych
– język angielski na poziomie umożliwiającym rozumienie specyfikacji technicznej
– komunikatywność, umiejętność pracy w zespole i inicjatywa w proponowaniu ulepszeń
Oferujemy
– praca w kilkuosobowym zespole nad projektem programistycznym dla znanych marek
– wynagrodzenie
– 5-dniowy urlop
– zdobycie praktycznej wiedzy pod okiem mentorów
– zdobycia certyfikatu potwierdzającego odbycie praktyk studenckich
– możliwość dalszej współpracy z Comarch po zakończonym stażuDo 21 kwietnia prześlij CV i wypełnij formularz na www.staz.comarch.plJutro zależy od Ciebie, więc zgłoś się już dziś!

 

Ericpol zaprasza do Programu Praktyk Letnich

Firma Ericpol rozpoczyna rekrutację do Programu Praktyk Letnich 2016. W tym roku firma do Łodzi planuje przyjąć na praktyki ponad 100 studentów. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na spotkania, a najlepsi w drugiej połowie czerwca otrzymają informację o przyjęciu na praktyki.

Ważne terminy:

1.03. – 30.04. – przyjmowanie aplikacji na praktyki letnie

1.05. – 15.06. – spotkania z wybranymi kandydatami

1.07. – 30.09. – praktyki

Ericpol oferuje:

 • 2-3 miesięczne płatne praktyki letnie,
 • elastyczny czas pracy,
 • udział w ciekawych projektach,
 • opiekę oraz wsparcie doświadczonych mentorów,
 • udział w szkoleniach wewnętrznych,
 • udział w imprezie integracyjnej,
 • firmowe gadżety,
 • możliwość zatrudnienia po praktykach.

Aktualne oferty są dostępne na stronie firmy:  http://www.ericpol.pl/kariera/oferty-pracy/

Wszystkie pytania dotyczące praktyk można kierować na adres: praktyki@ericpol.pl.

[Ericpol][Praktyki 2016] Grafika

 


 

Firma CERI – ogłoszenia dotyczące praktyk w obszarze ryzyka:

PAID INTERNSHIP_DEVELOPING AND MANAGING CREDIT RISK IT APPLICATIONS_pracuj_2016-03-09

PAID INTERNSHIP_DEVELOPING AND MANAGING RISK CONTROL TOOLS AS WELL AS ANALYSING AND REPORTING RISK DATA_pracuj_2016-03-09

PAID INTERNSHIP_VALIDATION OF RATING MODELS FOR THE MEASUREMENT OF CREDIT RISK_pracuj_2016-03-09


 

ABB IT Challenge 2016 – kolejna edycja konkursu dla studentów kierunków informatycznych

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez członka naszej Rady Biznesu – firmę ABB.

Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem Learning – LevelUP. Nagroda główna to 25 000 zł. Etap I: Zgłoszenia projektów– od 8 marca do 1 kwietnia br.

Więcej informacji na załączonym plakacie oraz na stronie: www.itchallenge.pl

ABB IT Challenge 2016 – plakat


Dzień Otwarty w firmie SII w dniu 24 marca 2016 r. 

Szersza informacja: https://mlodziwlodzi.pl/poznaj-lodzkich-pracodawcow-zaprasza-sii/.


Firma Accenture zaprasza studentki IT na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet dla studentek IT w Accenture


Praktyki w CommerzBanku proponowane przez firmę CERI:


Rusza kolejny Program Startowy Accenture

ACC-Program Startowy Oracle II


 

Zaproszenie na wykład eksperta Commerzbank

Modelowanie ilościowe w zarządzaniu ryzykiem banku, 24.02.2016

Serdecznie zapraszamy na wykład Pana doktora Götza Giese, Dyrektora ds. Zarządzania Modelami Ryzyka w Commerzbanku. Pan dr Giese jest doktorem fizyki teoretycznej i od 18 lat zajmuje się rynkiem terminowym i metodologią oceny ryzyka kredytowego w Commerzbanku. Podczas wykładu Pan doktor Giese przedstawi temat:

Modelowanie ilościowe w zarządzaniu ryzykiem banku

Termin wykładu: 24.02.2016 r. (środa), w godzinach 10:00-11:30

Miejsce: aula Wydziału Matematyki i Informatyki

Język wykładu: angielski

Zarządzanie ryzykiem w międzynarodowym banku uniwersalnym pociąga za sobą konieczność stosowania modeli statystycznych, zwłaszcza w aplikacjach wspomagających wszelkie procesy począwszy od analizy i podejmowania decyzji o kredycie do kalkulacji kapitału.

Pan dr Götz Giese, Dyrektor ds. Zarządzania Modelami Ryzyka w Commerzbanku oraz Pan dr Marek Gajowniczek, Członek Zarządu CERI International Sp. z o. o., zaprezentują Państwu Grupę Commerzbank oraz poprowadzą wykład i dyskusję odnośnie roli i modelowania ilościowego w obszarze zarządzania ryzykiem.

Przyjdź i dowiedz się:

 • Jakie modele maja zastosowanie w zarządzaniu ryzykiem?
 • Jakie narzędzia i technologie mają zastosowanie w tym obszarze?
 • Co możemy zaoferować studentom?

Szczególnie mile widziani są studenci matematyki, ekonometrii, finansów, informatyki i kierunków pokrewnych.

Wykład jest współfinansowany przez Commerzbank.

W razie pytań lub dodatkowych informacji uprzejmie prosimy o kontakt z Panią Iwoną Olender (iwona.olender@ceri.pl).


Firma Accenture zaprasza na spotkanie z ekspertami SAP.

Dowiedz się więcej o współpracy Accenture z SAP:

 • https://www.accenture.com/pl-pl/Careers/your-future-career-paths-sap-index.aspx
 • https://www.facebook.com/116247701825110/photos/a.167459473370599.35239.116247701825110/850655681717638/?type=3&theater

accenture spotkanie SAP


 

*************************************************************************************************

Od 2012 roku przy Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ działa  Rada Biznesu (m.in. tacy partnerzy jak: ABB, ACCENTURE SERVICES, AEGON , AMG.net, AVIVA, Citi, CMFERICPOL, MBank, GFT), dzięki której wydział współpracuje z pracodawcami z regionu łódzkiego. Dzięki tej kooperacji studenci uczestniczą w praktykach i stażach, wykładach prowadzonych przez praktyków, zdobywają certyfikaty oraz mają łatwiejszy start w pracy zawodowej.

 

Przewodniczący Rady Biznesu

prof. dr hab. Tadeusz Krasiński
email: krasinsk@uni.lodz.pl
tel: 42 635 58 63
 

Pełnomocnik Dziekana ds. praktyk

dr Wioletta Karpińska
email: karpinw@math.uni.lodz.pl
tel: 42 635 59 30
 

Copyright © 2017 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.