Serdecznie zapraszamy na wykład: Agnieszka Kałamajska (UW), wt. 24 XI. 14:15, D103

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na WYKŁAD we wtorek, 24 listopada, godz. 14:15 , sala D103
AGNIESZKA KAŁAMAJSKA (Uniwersytet Warszawski)
Zagadnienia brzegowo-początkowe dla zdegenerowanych równań eliptycznych: metody istniejące i otwarte pytania

Zdegenerowane równania eliptyczne przyciągają uwagę matematyków od początku gdy pojawiła się klasyczna teoria regularności. Pomimo tego, że  problematyką zagadnień zdegenerowanych zajmuje się wielu matematyków od początku lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, to wciąż brakuje ogólnej teorii. W takim przypadku powstaje konieczność pracy w przestrzeniach Sobolewa wyposażonych w wagi. Prawdziwym problemem jest tu brak odpowiednich narzędzi, na przykład odpowiedników klasycznych twierdzeń:  o włożeniu, operatorach śladu i rozszerzania oraz metod pozwalających zbadać zagadnienia brzegowe dla równań zdegenerowanych.
Pragnę omówić  obecny stan wiedzy oraz szereg otwartych problemów związanych z problematyką poprawnego postawienia problemów brzegowych.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy
Aleksandra Orpel