20.06.2018 r. – “Warsztaty wniosek o grant ERC krok po kroku” organizowane przez PAN

Szanowni Państwo,

Polska Akademia Nauk organizuje 20 czerwca 2018 warsztaty „Wniosek o grant ERC krok po kroku”, które będą poświęcone przygotowaniu wniosków do konkursów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych. Spotkanie jest skierowane do naukowców,  którzy mają zamiar aplikować o granty ERC Starting i Consolidator, czyli będących odpowiednio od 2 do 7 lat oraz od 7 do 12 lat po uzyskaniu stopnia doktora.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy oraz praktycznych umiejętności związanych z tworzeniem wniosku projektowego ERC. Podczas spotkania będą dyskutowane takie zagadnienia jak: ocena dorobku naukowego i CV naukowca, przygotowanie dobrego abstraktu, ustalanie kosztów badań i tworzenie budżetu, sprawy etyczne i wiele innych kwestii. Warsztaty obejmą część teoretyczną – prezentacyjną, a także ćwiczenia mające na celu zastosowanie nabytej wiedzy w praktyce.

Limit miejsc na warsztatach: 12

Chęć udziału w warsztatach można zgłaszać do 11 czerwca poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego: https://goo.gl/forms/aQJdpGZcDBI8x8Xr1

W przypadku znacznego zainteresowania może być przeprowadzona selekcja nadesłanych wniosków.

Termin i miejsce warsztatów:

20.06.2018 w godz. 9:30-15:00

Centrum Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

1. Pomorska 251 A2-3, 92-213 Łódź, Sala: 01.19

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu informacji o warsztatach, a także przekazanie informacji naukowcom zainteresowanym aplikowaniem o granty ERC.

Granty ERC

Prestiżowe granty ERC finansują pionierskie i przełomowe badania prowadzone w dowolnym obszarze naukowym przez okres do 5 lat. Są skierowane do wybitnych naukowców na różnych etapach kariery. Granty te stwarzają naukowcom możliwość tworzenia i rozwijania własnych zespołów badawczych, a także zapewniają finansową stabilność i niezależność niezbędną do prowadzenia badań. Więcej informacji: https://instytucja.pan.pl/index.php/konkursy-erc

Copyright © 2018 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.