16.03.2016 r. – Msza w intencji śp. Leona Mikołajczyka

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 3 marca 2016 r. zmarł prof. dr hab. Leon Mikołajczyk.

Pan Profesor był wieloletnim wykładowcą na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego, członkiem Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Doktorem Honoris Causa, odznaczonym m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Honorową Odznaką Miasta Łodzi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Zgodnie z wiadomością otrzymaną od Rodziny Pana Profesora w dniu dzisiejszym (10.03.2016 r.) informujemy, że zgodnie z ostatnią wolą Pana Profesora uroczystości pogrzebowe odbyły się w gronie najbliższej Rodziny (bez nekrologów) w dniu wczorajszym (09.03.2016 r.) na Cmentarzu Rzymskokatolickim na Dołach przy ulicy Smutnej 9 w Łodzi – kwatera 53 linia 7.
Msza w intencji śp. Leona Mikołajczyka odbędzie się w środę, 16 marca o godz. 18:30 w klasztorze Ojców Dominikanów przy ulicy Zielonej 13.
Zgodnie z ostatnią wolą Pana Profesora jego prywatny księgozbiór i prace naukowe zostaną przekazane w darze Bibliotece naszego Wydziału, co jest dla naszej jednostki wielkim zaszczytem.