Zaproszenie na wykład eksperta Commerzbanku

Modelowanie ilościowe w zarządzaniu ryzykiem banku, 24.02.2016

Serdecznie zapraszamy na wykład Pana doktora Götza Giese, Dyrektora ds. Zarządzania Modelami Ryzyka w Commerzbanku. Pan dr Giese jest doktorem fizyki teoretycznej i od 18 lat zajmuje się rynkiem terminowym i metodologią oceny ryzyka kredytowego w Commerzbanku. Podczas wykładu Pan doktor Giese przedstawi temat:

Modelowanie ilościowe w zarządzaniu ryzykiem banku

Termin wykładu: 24.02.2016 r. (środa), w godzinach 10:00-11:30

Miejsce: aula Wydziału Matematyki i Informatyki

Język wykładu: angielski

Zarządzanie ryzykiem w międzynarodowym banku uniwersalnym pociąga za sobą konieczność stosowania modeli statystycznych, zwłaszcza w aplikacjach wspomagających wszelkie procesy począwszy od analizy i podejmowania decyzji o kredycie do kalkulacji kapitału.

Pan dr Götz Giese, Dyrektor ds. Zarządzania Modelami Ryzyka w Commerzbanku oraz Pan dr Marek Gajowniczek, Członek Zarządu CERI International Sp. z o. o., zaprezentują Państwu Grupę Commerzbank oraz poprowadzą wykład i dyskusję odnośnie roli i modelowania ilościowego w obszarze zarządzania ryzykiem.

Przyjdź i dowiedz się:

• Jakie modele maja zastosowanie w zarządzaniu ryzykiem?
  • Jakie narzędzia i technologie mają zastosowanie w tym obszarze?
  • Co możemy zaoferować studentom?

Szczególnie mile widziani są studenci matematyki, ekonometrii, finansów, informatyki i kierunków pokrewnych.

Wykład jest współfinansowany przez Commerzbank.

W razie pytań lub dodatkowych informacji uprzejmie prosimy o kontakt z Panią Iwoną Olender (iwona.olender@ceri.pl).

_________________________________________________________________________________

CERI International Sp. z o.o. jest centrum outsourcingowym specjalizującym się w kompleksowej obsłudze wrażliwych procesów dla banków oraz instytucji finansowych. W CERI dynamicznie rozwija się również Centrum Rozwiązań IT, które zajmuje się projektowaniem i utrzymaniem oprogramowania.

Uzyskane certyfikaty ISO 9001 oraz ISO27001 są potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług oraz bezpieczeństwa przetwarzanych danych. Firma jest członkiem Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) oraz Polsko-Niemieckiej Izby Gospodarczej (AHK). Jesteśmy członkiem Grupy Delivery Center należącej do Commerzbanku i stabilnym pracodawcą w Łodzi oraz w Białymstoku