Hackathon Głównego Urzędu Statystycznego

Jeśli bliskie są Ci inicjatywy społeczne, chcesz stworzyć narzędzie, które będzie edukować młodych. Wspierasz ideę zrównoważonego rozwoju i chcesz mieć wpływ na to, w jaki sposób młodzież zainteresować tą tematyką.  Główny Urząd Statystyczny zaprasza Cię do udziału w hackathonie z celami zrównoważonego rozwoju (SDG). Twój mikro krok będzie dużym krokiem w edukacji na rzecz propagowania celów zrównoważonego rozwoju. Organizując Hackathon chcemy rozpocząć edukację  wokół SDGs, czyli czym jest zrównoważony rozwój, jakie są jego cele, czemu służy, a przy tym pokazać temat w liczbach (czytaj – danych statystycznych).

Termin i miejsce: 9-10 listopada 2018 r, siedziba GUS.

Kto może wziąć udział w Hackathonie? Każdy, kto ma pomysł jak w ciekawy sposób zbudować narrację wokół SDGs. Warunkiem udziału jest skończone 18 lat i zebranie 2-4 osób do zespołu.

Zadanie dla uczestników. Uczestnicy mają stworzyć prototyp interaktywnej aplikacji webowej promujący ideę zrównoważonego rozwoju oraz korzystanie z danych statystycznych dotyczących wskaźników z tego obszaru.

Grupa docelowa. Młodzież.

Nagrody: 15 tys. za I miejsce; 10 tys. za II miejsce i 5 tys. za III miejsce. Dla każdego czeka certyfikat uczestnictwa.

Więcej informacji: https://kodujsdg.stat.gov.pl/.

Jesteśmy też obecni na Facebooku , Twitterze  i LinkedIn  – polubienie i udostępnienie dalej mile widziane!

 W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego:  hackathon@stat.gov.pl, tel. +48 22 449 41 45

 

Główny Urząd Statystyczny O/Łódź jest członkiem Rady Biznesu WMiI UŁ.

Copyright © 2020 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.