Piąta edycja konkursu Let’s Code organizowanego przez firmę Sii pod Patronatem Honorowym WMiI UŁ

W miniony weekend w oddziałach Sii miał miejsce konkurs programistyczny Let’s Code. Łódzki oddział również włączył się w tą inicjatywę i po raz kolejny przyjął w swe progi 6 drużyn, które postanowiły zmierzyć się z wyzwaniem, jakim było stworzenie w ciągu 20 godzin aplikacji wpisującej się w jeden z trzech tematów z obszaru biznesu, pasji lub odpowiedzialności społecznej.

Trzy łódzkie drużyny będą brały udział w etapie globalnym, który polega na głosowaniu online na stronie wydarzenia.: https://letscode.sii.pl/.

Serdecznie zapraszamy do głosowania w dniach od 26.11 do 30.11. 2018 r.

Link do wydarzenia na FB 

 

*****

Piąta edycja konkursu Let’s Code organizowanego przez firmę Sii pod Patronatem Honorowym WMiI UŁ

W nocy 17 do 18 listopada przez 20 godziny zespoły pasjonatów programowania będą tworzyły aplikacje. Za tę, która zostanie uznana za najlepszą, zespół otrzyma 10 000 złotych. Konkurs Let’s Code odbędzie już po raz 5. Składa się z dwóch etapów – lokalnego i globalnego. W tym roku na etapie lokalnym zespoły mają szansę na rywalizację w 9 lokalizacjach Sii w całej Polsce, będą to Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kraków, Łódź, Lublin, Katowice i Rzeszów. Etap globalny polega na głosowaniu online wśród najlepszych drużyn z pierwszego etapu.

W zeszłorocznej edycji Let’s Code powstało 60 aplikacji. Mimo krótkiego czasu na ich stworzenie, uczestnicy wykazali się wiedzą, kreatywnością i dobrą organizacją. Zauważalnym trendem jest fakt, że jakość aplikacji z roku na rok jest coraz wyższa. W głosowaniu globalnym zmierzyło się 25 drużyn, a tytuł najlepszej zdobył zespół Gloo z Lublina za aplikację Petalert, która ułatwia odnalezienie zaginionego pupila.

Szczegółowe informacje na stronie konkursu oraz w aktualnościach na stronie organizatora.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a liczba miejsc jest ograniczona.

Rejestracja drużyn trwa od 1 października do 10 listopada na stronie konkursu.

Konkurs startuje o godzinie 10:00 w sobotę 17 listopada. W Łodzi nocny maraton odbędzie się w siedzibie Sii, ul. Kopcińskiego 79. Będzie trwać do godziny 8:00 w niedzielę. Organizator zapewnia wszystkim uczestnikom kawę w dużych ilościach, napoje, ciepły posiłek i śniadanie, by wesprzeć w całonocnym trudzie programowania.

Firma Sii jest członkiem Rady Biznesu WMiI UŁ. Wydarzenie zostało objęte przez nasz Wydział Patronatem Honorowym.

 

/źródło: materiały organizatora/

Copyright © 2019 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.