22.06-23.08.2020 r. – dostęp testowy do bazy Applied Science & Technology Source Ultimate

Przesyłam Państwu informację o dostępie testowym w dniach 22.06.2020 do 23.08.2020 w ramach, którego społeczność akademicka ma możliwość  korzystania z bazyApplied Science & Technology Source Ultimate
Applied Science & Technology Source Ultimate to baza danych w rozszerzonej wersji ULTIMATE z zakresu nauk ścisłych tzw. STEM czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Baza zawiera setki pełnotekstowych czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej w niespotykanym do tej pory zakresie globalnym. Połączenie materiałów publikowanych lokalnie z pochodzącymi z całego świata odpowiednimi dla danego rejonu zasobami autorytatywnymi sprawia, że Applied Science & Technology Source Ultimate jest wszechstronnym narzędziem badawczym dla  poszukujących obszerniejszego źródła informacji w światowej perspektywie. Aby umożliwić dostęp do materiałów badawczych, aktualnych informacji na temat najnowszych trendów, postępów, innowacji w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki w bazie zamieszczono setki czasopism indeksowanych w wiodących indeksach cytowań oraz w najważniejszych bazach bibliograficznych zwierających czasopisma z dziedziny nauk inżynieryjnych i technicznych.
Baza zawiera ponad 1.350 czasopism pełnotekstowych, ponad 1.130 czasopism pełnotekstowych recenzowanych naukowo oraz ponad 650 czasopism pełnotekstowych indeksowanych w SCOPUS i Web of Science Core Collection.

Sekretariat WMiI UŁ, BUŁ, 01.07.2020

Copyright © 2020 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.