Wydarzenie ODWOŁANE. IX Łódzki Test IT w dn. 25.03.2020 r.

Drodzy studenci!

Z przykrością informujemy, iż w związku z sytuacją jaka panuje aktualnie w kraju oraz decyzją władz Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego o zawieszeniu działalności dydaktycznej Uczelni jesteśmy zmuszeni odwołać Łódzki Test Informatyków w dniu 25.03.2020 r.

Test odbędzie się w innym terminie.
Jak tylko zostanie ustalony nowy termin, poinformujemy o tym.

Sekretariat WMiI UŁ, informacja ze strony organizatora

24.02-18.03.2020 rejestracja – IX Łódzki Test IT (25 marca 2020 r.)

Test Informatyków został stworzony przez największych pracodawców IT w Łodzi. Ma na celu umożliwienie studentom sprawdzenia swojej wiedzy w kontekście przyszłych oczekiwań łódzkich firm. Pytania odpowiadają zakresowi umiejętności, jaki będzie wymagany w trakcie procesów rekrutacyjnych na stanowiska programistów oraz innych specjalistów. Test odbędzie się 25 marca br., na Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ (ul. Banacha 22) oraz Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ (ul. Pomorska 149/153) , rozpoczęcie o godz. 14:00. Czym jest Test IT?

Test jest zbiorem pytań, które zostały przygotowane przez najbardziej znaczące firmy IT w regionie łódzkim. Weryfikuje praktyczną wiedzę studentów bez względu na kierunek, wydział czy rok studiów. Pytania są analogiczne do tych, które można spotkać na rekrutacjach u potencjalnych pracodawców.

Dla kogo organizowany jest Test IT?

Dla wszystkich studentów, którzy mieliby ochotę sprawdzić swoją praktyczną wiedzę w zakresie informatycznym. Każdy student otrzyma certyfikat z wynikami, które będzie mógł zaprezentować podczas rekrutacji.

Dlaczego warto wziąć udział w teście?

Pozwoli Ci zdiagnozować Twój obecny poziom wiedzy
Pozwoli Ci zrozumieć czego oczekują od Ciebie pracodawcy
Umożliwi Ci sprawdzenie, jakie obszary wiedzy wymagają poszerzenia przed prawdziwą rozmową kwalifikacyjną
Cykliczny udział w teście pozwoli Ci zweryfikować, czy poziom wymaganej przez pracodawców wiedzy rośnie z roku na rok.

Kiedy organizowany jest Test IT?

Na Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ oraz Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ Test IT odbędzie się 25 marca br., rozpoczęcie o godz. 14:00.

Zapisy w dniach: 24.02.2020– 18.03.2020

Aby wziąć udział w Teście należy dokonać rejestracji na stronie

Studenci, którzy do dnia 23.03.2020 do godz. 13.00 nie otrzymają maila z informacją dot. sali i godziny przystąpienia do testu proszeni są o kontakt z Biurem Karier PŁ (42 631 20 98; 42 631 27 39 e-mail biuro@biurokarier.p.lodz.pl). Studenci, którzy mimo rejestracji rezygnują z udziału w teście, proszeni są o zgłoszenie tego faktu do Biura Karier PŁ – pozwoli to przystąpić do testu innym studentom.

/e/Newsletter UŁ

Copyright © 2020 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.