Akademicka Łódź Matematyczna – cykl spotkań z matematyką

Polskie Towarzystwo Matematyczne we współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytutem Matematyki Politechniki Łódzkiej z finansowym wsparciem Centrum OPUS i Urzędu Miasta Łodzi, organizuje cykl spotkań z matematyką pod nazwą Akademicka Łódź Matematyczna.

Celem projektu jest zachęcenie uczniów z regionu łódzkiego do studiowania matematyki właśnie w Łodzi, przekonanie ich o uniwersalności takiego wykształcenia oraz przedstawienie perspektyw zawodowych po ukończeniu studiów matematycznych.

Składają się na niego:

• Poznaj piękno matematyki… i studiuj ją w Łodzi! – wykłady, prezentacje i spotkania w szkołach ponadpodstawowych województwa łódzkiego od maja do listopada 2022 roku.
  • Matematyka po Łódzku – całodniowe spotkanie  z uczniami w murach obu uczelni 21 października 2022 (pobierz plakat)

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obu typach wydarzeń!

Koordynatorem projektu jest dr hab. Filip Strobin, wiceprezes Zarządu Oddziału Łódzkiego PTM
(kontakt: filip.strobin@p.lodz.pl)

Copyright © 2022 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.