Cykl spotkań Akademicka Łódź Matematyczna

Polskie Towarzystwo Matematyczne we współpracy z Instytutem Matematyki Politechniki Łódzkiej oraz Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego z finansowym wsparciem Centrum OPUS i Urzędu Miasta Łodzi, organizuje cykl spotkań z matematyką pod nazwą Akademicka Łódź Matematyczna. Składają się na niego:
Poznaj piękno matematyki… i studiuj ją w Łodzi! – wykłady, prezentacje i spotkania w szkołach ponadpodstawowych województwa łódzkiego od mają do listopada 2022 roku.
Całodniowe spotkanie Matematyka po Łódzku z uczniami w murach obu uczelni 21 października 2022.

Celem projektu jest zachęcenie uczniów z regionu łódzkiego do studiowania matematyki właśnie w Łodzi, przekonanie ich o uniwersalności takiego wykształcenia oraz przedstawienie perspektyw zawodowych po ukończeniu studiów matematycznych.

Akademicka Łódź Matematyczna informacja

Copyright © 2022 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.