do 18.12.2019 r. – zgłaszanie kandydatur do konkursu INTERSTUDENT 2020 na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce

Uwaga!

Decyzją Władz UŁ zgłoszenia należy kierować do BWZ UŁ do dn. 18.12.2019 r. włącznie.

/e/12.12.2019 r./

****

Konkurs INTERSTUDENT 2020

Wybieramy najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2020!

Do 7 stycznia można zgłaszać kandydatów do X edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 80 tysięcy obcokrajowców. Chcemy wyłonić i nagrodzić najlepszych z nich, tych którzy poprzez swoją aktywną postawę i budowanie porozumienia między kulturami wzbogacają polskie środowisko akademickie. Kapituła Konkursu wybierze najlepszych obcokrajowców studiujących w uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Konkurs organizowany jest w ramach programu “Study in Poland”.

Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim – kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych.

Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.

Konkurs INTERSTUDENT organizowany jest pod Honorowym Patronatem prof. dr. hab inż. Jana Szmidta, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Partnerami Konkursu są: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Gala Finałowa konkursu INTERSTUDENT odbędzie się 27 stycznia 2020 r. w Łodzi, podczas konferencji “Studenci zagraniczni w Polsce 2020”.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poprzedniej edycji konkursu.

ANKIETA KONKURSOWA (.doc | .pdf)

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 stycznia 2020 r.

Więcej informacji na stronie konkursu.

/e/Prorektora ds. studenckich UŁ

Copyright © 2020 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.