do 17.03.2020 r. – Konkurs Mam Pomysł na Startup

BUDUJEMY ŁODŹ NA MARSA!

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE  „Mam Pomysł na Startup”

KONKURS SKIEROWANY JEST DO twórców innowacyjnych projektów zarówno naukowych, technologicznych jak i kreatywnych/artystycznych we wczesnej fazie rozwoju.

PODCZAS KONKURSU, STARTUPY WEZMĄ UDZIAŁ W 6 MIESIĘCZNYM MENTORINGU koordynowanym przez Politechnikę Łódzką. W tym roku zaproszenie do współpracy przyjęło ponad 40 mentorów z kraju oraz z zagranicy. Dodatkowym wsparciem dla uczestników będą organizowane warsztaty, indywidualne spotkania z ekspertami, inwestorami oraz analitykami biznesowymi.

W FINAŁOWYM ETAPIE, uczestnicy otrzymają szansę prezentacji projektu przed kluczowymi inwestorami z kraju oraz z zagranicy podczas organizowanego przy współpracy z Uniwersytetem Łódzkim VC Speed Dating oraz zawalczą o nagrody sponsorowane przez Parterów Konkursu w formie finansowej, rzeczowej oraz usługowej o wartości przekraczającej 200 000 PLN

DO KONKURSU MOŻNA ZGŁASZAĆ zarówno projekty, usługi zmieniające świat globalnie, jak i te mniejsze nowatorskie wpisujące się w potrzeby lokalnego rynku.

REKRUTACJA do konkursu będzie prowadzona do 17 marca 2020 r.

W KONKURSIE MOGĄ UCZESTNICZYĆ osoby fizyczne/ zespoły projektowe oraz przedsiębiorcy działający na rynku  nie dłużej niż 36 miesięcy.

Ubiegłoroczną edycję konkursu wygrał projekt ARIMTECH. Firma specjalizuje się w produkcji wysokowydajnych bioreaktorów, do ciągłej hodowli komórek macierzystych, które odgrywają znaczącą rolę w medycynie. Uczestnicy konkursu walczyli również o nagrody sponsorowane przez partnerów konkursu oraz o tytuł „Laureata Plebiscytu Internetowego”. Ten trafił do Brave Boy Studo, studia kreacji wizualnej. Wśród pozostałych laureatów znalazły się projekty: I Love Sport, P3T Studio, FindAir ONE, Corkoration, Tahero, Pozytywny Mobilny Trener personalny, LOVISH – kosmetyki w pełni naturalne i biodegradowalne, Soft Awale, Soundsitive Studio, Runvido, aleCZAD noSMOG, Cosmetomat.

WAŻNE TERMINY

17 Marzec – Ostatni dzień przyjmowania aplikacji

 30/31 Marzec – Drugi etap rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjne

2 Kwietnia – Ogłoszenie wyników

16 Kwietnia –Gala inauguracyjna Konkursu

Kwiecień – Październik  – Sesje mentoringowe, warsztaty , doradztwo

02 Października – Kapituła Konkursu

16 Październik – Gala finałowa

20 Listopada – VC Speed Dating


Organizator:

Urząd Miasta Łodzi
Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej
Departament Prezydenta Urząd Miasta Łodzi
ul. Piotrkowska 104 a, 90-926 Łódź; tel.: 42 638 59 39 /42 638 59 31;  e-mail: boi@uml.lodz.pl

www.mlodziwlodzi.pl

/e/UMŁ/

 

Copyright © 2020 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.