Dzień Liczby Pi na WMiI UŁ

Zdjęcia z wydarzenia.

****

Szanowni Studenci!

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Dzień Liczby Pi.

Specjalnie dla Was, nasze kółka artystyczne i naukowe przygotowały wiele atrakcji, m.in. przedstawienie zatytułowane „Życie Pi”, wykład przybliżający słuchaczom historię i specyfikę liczby π, warsztaty (w tym również przygotowane przez firmę Accenture), liczne konkursy z nagrodami, a także oczywiście pyszny poczęstunek dla głodnych i spragnionych.

Oficjalne rozpoczęcie Dnia Liczby Pi odbędzie się 14 marca (czwartek) o godzinie 12:00 na auli. Oczywiście na czas trwania całego wydarzenia Dziekan ogłosił godziny dziekańskie od 12.00 do 14.00.

Serdecznie zapraszamy i czekamy na Was!

 

Konkursy wraz z ich zasadami:

Gra wydziałowa, poszukiwanie tajemniczego kodu

Podobno wśród studentów ostatnimi czasy można usłyszeć plotki, jakoby na naszym wydziale poukrywano części tajemniczego kodu. Podobno dla śmiałków, którym uda się odnaleźć wszystkie jego elementy, ułożyć w całość i rozszyfrować, czeka sława i specjalne nagrody…

Już 7 marca na naszym wydziale rusza gra wydziałowa. Aby wziąć w niej udział, nie musicie się nigdzie zapisywać ani deklarować chęci uczestnictwa. Wystarczy, że w dniach 7.03–08.03 pojawicie się na naszym wydziale, zapoznacie z informacjami zamieszczonymi na tablicy z ogłoszeniami znajdującej się przy głównym wejściu, i pójdziecie za ich tropem.

W grze będzie można wziąć udział pojedynczo, jak i również w grupach maksymalnie do 3 osób. Pierwsze 3 drużyny, którym uda się rozwiązać wszystkie zagadki, złożyć kod w całość i go rozszyfrować, otrzymają atrakcyjne nagrody.

Dokładne szczegóły i zasady gry wydziałowej będą dostępne od 7.03 na wcześniej wspomnianej tablicy z ogłoszeniami.

Znajdź błąd w rozwinięciu liczby π

W dniu 14.03 na naszym wydziale rozwieszone będzie rozwinięcie dziesiętne liczby π do ok. 200 miejsc po przecinku. Niestety, przez niedokładność któregoś studenta, we wspomnianym rozwinięciu będzie znajdować się jeden błąd. Czy ktoś będzie na tyle cierpliwy, wytrwały i skrupulatny, żeby ów błąd znaleźć? Swoje odpowiedzi będzie można zgłaszać do osoby znajdującej się na oznaczonym stanowisku w trakcie trwania wydarzenia.

Najlepsze ciasto

Prawdopodobnie najpopularniejszy konkurs spośród wszystkich związanych z obchodzeniem Dnia Liczby Pi, czyli The PIe Contest. Kto okaże się być najlepszym piekarzem lub cukiernikiem? Jaki przepis bardziej przypadnie jurorom do gustu: tradycyjny, czy może jakiś nowoczesny? Swoje ciasta będzie można przynosić w dniu 14.03 od godziny 8:00 do pokoju c205 dr Agnieszki Vizváry – A316.

Przebranie za Archimedesa

Przy obchodach Dnia Liczby Pi nie może oczywiście zabraknąć greckiego filozofa przyrody i matematyka, który prawdopodobnie jako pierwszy w historii badał liczbę π: Archimedesa z Syrakuz. Wszystkich chętnych, którzy  w dniu 14.03 będą chcieli podjąć się wyzwania jak najbardziej kreatywnego przebrania za filozofa, zachęcamy do paradowania w stroju przez cały dzień (kto się przebierze tego dnia nie będziemy brany do tablicy) oraz do stawienia się o godzinie 12:00 na aulę. I nie bójcie się, raczej nikt nie będzie na Was dziwnie patrzeć…

****

Uwaga! Zmiana sali, w której czekamy na ciasta konkursowe!

Na Państwa ciasta czekamy w dn. 14.03 od godz. 8.00 w pokoju C205!!!

Copyright © 2020 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.