Rada Biznesu – uczestnicy

ERI_horizontal_rgb_marginesy_100x200px

 

 

 

 

 

Ericsson jest jedną z największych w Polsce firm w branży ICT. Polska została drugim pod względem wielkości ośrodkiem badań i rozwoju Ericsson na świecie. Obecnie, w naszych 8 głównych lokalizacjach w Polsce, zatrudniamy 3000 pracowników.

Jesteśmy obecni w Polsce od 1904 roku, kiedy w Warszawie rozpoczęła działalność pierwsza centrala telefoniczna, wyposażona w sprzęt firmy Ericsson. Aktualnie jesteśmy wiodącym na polskim rynku liderem przygotowań do wdrożeń technologii 5G oraz drugim pod względem wielkości ośrodkiem badań i rozwoju Ericsson na świecie. Pracownicy Ericsson w Krakowie i Łodzi pracują nad oprogramowaniem w obszarze dostępu radiowego, natomiast w warszawskim biurze tworzymy oprogramowanie wykorzystywane do zarządzania sieciami komórkowymi. Współpracujemy z uczelniami i operatorami oraz aktywizujemy lokalne start up-y w upowszechnianiu 5G. Ericsson współpracuje w Polsce ze wszystkimi operatorami sieci komórkowych, a także z wybranymi dostawcami telewizji kablowej i operatorami telefonii stacjonarnej.

Pracując nad kompleksowymi rozwiązaniami teleinformatycznymi, oferujemy możliwości rozwoju kariery w obszarze ICT. Jako centrum R&D, w Krakowie i w Łodzi, prowadzimy projekty związane z oprogramowaniem teleinformatycznym w standardach 2G-5G. Tworzymy kompletne rozwiązania w obszarze sieci inteligentnych oraz sieci nowej generacji. Rezultaty naszej pracy wpływają na życie milionów ludzi na całym świecie, kształtują ich codzienne i przyszłe życie. Świadomość tego, a także możliwość działania w niezwykle twórczym i przyjaznym środowisku sprawia, że praca w Ericsson jest wyjątkowym doświadczeniem.

Naszym pracownikom zapewniamy warunki, które umożliwiają nie tylko osiąganie celów zawodowych, ale też motywują do podejmowania kolejnych wyzwań i rozwijania swojego potencjału. Wykorzystując m.in. metodyki Agile, wiemy jak ważna jest umiejętność współpracy. Możemy na siebie liczyć i wspieramy się w codziennych obowiązkach, nierzadko również po pracy, spędzając wspólnie czas.

Więcej o Ericsson dowiesz się na naszej stronie: http://www.ericsson.com/careerspoland .

 

CERI

CERI International jest centrum usług biznesowych, gdzie obecnie dynamicznie rozwija się ITech Center, czyli centrum inżynierii oprogramowania. Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze wrażliwych procesów dla banków oraz instytucji finansowych. Jesteśmy członkiem Grupy Delivery Center należącej do Commerzbanku i stabilnym pracodawcą w Łodzi oraz w Białymstoku. Społeczność CERI tworzy ponad 600 pracowników.

Oferty pracy kierujemy zarówno do kandydatów rozpoczynających swoją karierę zawodową, jak i do specjalistów z zakresu finansów, bankowości oraz IT.

Profesjonalne podejście do wykonywania usług biznesowych nie byłoby możliwe, gdyby nie tworzenie przyjaznego miejsca pracy. Jesteśmy dumni z naszych pracowników! Rozwijamy Program Talentowy, a nasze Talenty mogą rozwijać się w ramach indywidualnej ścieżki menedżerskiej lub eksperckiej. CERI International wszystkim pracownikom dofinansowuje posiłki, naukę języków obcych, opiekę medyczną czy kartę MultiSport.

Średnia wieku pracowników wynosi 30 lat. Wśród nich można znaleźć zarówno absolwentów, dla których CERI jest pierwszym, stałym miejscem pracy, jak i doświadczonych profesjonalistów, którzy docenili stabilność zatrudnienia w branży usług dla biznesu i szerokie możliwości rozwoju.

W związku z rozwojem ITech Center nieustannie poszukiwani są testerzy, projektanci oprogramowania i specjaliści zarządzania aplikacjami – juniorzy i seniorzy, którzy znają różne języki programowania (np. Java, C#), technologie (np. .NET) czy systemy business intelligence (np. SAS, Cognos). Poszukujemy również programistów o różnym poziomie doświadczenia – od juniorów do seniorów.

Więcej informacji o aktualnych ofertach pracy i praktyk znajdziesz na: www.ceri.pl/kariera

 

 

ABB

ABB – Power and productivity for a better world

Międzynarodowy koncern ABB znany jest polskim elektroenergetykom i automatykom od kilkudziesięciu lat. Trzy czerwone litery ABB zawsze symbolizowały najwyższą jakość, precyzję wykonania i maksymalne zaawansowanie technologiczne.

Od prawie 20 lat ABB jest obecne także w Polsce – nie tylko jako synonim niezawodnych urządzeń, ale jako pracodawca i właściciel fabryk. Firmy ABB w Polsce zatrudniają łącznie około 2300 pracowników zlokalizowanych w oddziałach firmy, fabrykach i biurach sprzedaży na terenie kraju. Połowa produkcji polskich fabryk ABB trafia do niemal wszystkich krajów świata. Stale rosnący udział eksportu jest świadectwem najwyższej jakości oferowanych produktów.

ABB jest uznana za jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Nowatorskie rozwiązania, których inicjatorem są naukowcy krakowskiego Centrum Badawczego ABB, wpływają na zwiększenie wydajności oraz poprawę jakości wyrobów firmy.

Istotą działania ABB jest odpowiedzialny biznes przejawiający się w przestrzeganiu uniwersalnych zasad zawartych w pryncypiach UN Global Compact.

 

Accenture

Accenture jest globalną firmą świadczącą usługi z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu. Ponad 244 tys. pracowników Accenture świadczy usługi swoim klientom z ponad 120 krajów świata. Łącząc niezrównane doświadczenie, doskonałą znajomość wszystkich branż i funkcji biznesowych oraz rozległą wiedzę z badań nad najlepszymi firmami na całym świecie, Accenture współpracuje ze swoimi klientami, aby pomóc im stać się wysokoefektywnym przedsiębiorstwem lub organizacją rządową. W roku finansowym zamkniętym 31 sierpnia 2011 roku, Accenture osiągnęło przychody netto w wys. 25,5 miliarda dolarów.

Od ponad 20 lat zespół Accenture pomaga usprawniać działania przedsiębiorstw także na rynku polskim. Obecnie ponad 1 200 wysokiej klasy profesjonalistów świadczy usługi dla firm z branż takich jak bankowość, ubezpieczenia, produkcja i dystrybucja, transport, handel, telekomunikacja czy energetyka. W Polsce firma Accenture jest obecna w Warszawie (główna siedziba firmy i Centrum Usług Outsourcingowych) oraz w Łodzi (biuro Accenture Technology Solutions oraz Łódź Delivery Center).

 

 

Aegon

 

 

 

atos_logo

Atos Polska S.A

Atos Polska to jeden z liderów polskiego rynku IT, dostarczający usługi i produkty dla wszystkich gałęzi gospodarki: od telekomunikacji, poprzez sektor finansowy, handel i przemysł, po administrację publiczną. Zespół ponad 900 specjalistów Atos Polska pracujących w biurach w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Toruniu i Wrocławiu wspiera klientów w całym procesie realizacji zaawansowanych rozwiązań IT, gwarantując bezpieczeństwo i stabilność w zakresie integracji systemów, usług zarządzanych, bezpieczeństwa IT, High Performance Computing, Business Intelligence oraz Big Data.

 

 

 

Comarch

Comarch jest globalnym producentem rozwiązań informatycznych. Jako międzynarodowy integrator i twórca innowacyjnych systemów informatycznych dostarcza rozwiązania dla najważniejszych sektorów gospodarki: telekomunikacji, finansów, bankowości i ubezpieczeń, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej oraz utilities, a także sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Comarch specjalizuje się w systemach obsługi klientów, systemach zarządzania przedsiębiorstwem ERP, bezpieczeństwie informatycznym, systemach CRM i wsparcia sprzedaży, komunikacji elektronicznej oraz business intelligence. Oferuje również usługi outsourcingu informatycznego i konsultingu. Firma stworzyła całą gamę gotowych produktów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, tworzy zaawansowane systemy IT na specjalne zamówienia.

 

 

 

Citi

Citi Handlowy łączy doświadczenie i najlepsze tradycje polskiej bankowości z nowoczesnym sposobem prowadzenia finansów. Bank powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie S.A.- najstarszego komercyjnego banku w Polsce, który funkcjonuje nieprzerwanie od 140 lat – i grupy Citi, jednej z największych instytucji finansowych na świecie. Poprzez nowoczesne kanały dystrybucji oraz sieć oddziałów w Polsce obsługujemy dziś 20 tys. Klientów korporacyjnych i ponad 900 tysięcy Klientów indywidualnych. Łączymy doświadczenie i najlepsze tradycje polskiej bankowości z nowoczesnym sposobem prowadzenia finansów. Naszym celem jest tworzenie i doskonalenie produktów bankowych, by były jak najlepiej dopasowane do zmieniających się potrzeb firm i ich klientów. Dlatego powstało nasze Centrum Badań i Rozwoju Produktów Bankowych – pierwszy w Polsce tego typu ośrodek R&D.

W ofercie Banku, oprócz klasycznych usług bankowych, znajdują się również usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez Dom Maklerski Banku Handlowego SA oraz produkty Handlowy Leasing Sp. z o.o.

Od 2005 roku w Polsce działa także Citi Service Center. CSC to inicjatywa sieci centrów serwisowych świadczących wysokiej jakości usługi innym podmiotom z grupy Citi. Obecnie obsługuje 54 kraje z Europy, Azji, Afryki, obu Ameryk oraz Australię w ponad 20 językach.

Siedziba/oddziały: Centrala Banku Handlowego w Warszawie S.A., działającego pod marką Citi Handlowy, mieści się w Warszawie, a oddziały zlokalizowane są na terenie całego kraju. Citi Service Center  mieści się w Warszawie, Łodzi i Olsztynie.

Studentom zainteresowanym pracą w Banku i Citi Service Center proponujemy: Program Praktyk Letnich, Regionalne Programy Rozwojowe, Program Rozwój na Bank, Program Rozwoju Ekspertów w Technologii, Program Rozwoju Ekspertów w AML, Projekt Innowacyjny, Warsztaty Bourse Game, Program Ambasadorski.

Więcej informacji na stronie: www.citihandlowy.pl

 

 

mBank

 

 

GFT_Gobo_slide_Logo_rz_RGB

GFT to międzynarodowa firma IT. Tworzymy oprogramowanie dla 9 z 10 największych banków inwestycyjnych na świecie. GFT Group to globalny partner technologiczny dla cyfrowych wyzwań przyszłości. Oferujemy możliwość pracy w międzynarodowych projektach IT dla programistów, testerów, inżynierów wsparcia aplikacji, menedżerów projektów oraz analityków biznesowych. Zatrudniamy ponad 3000 osób na całym świecie. Nasze polskie biura znajdują się w Łodzi oraz Poznaniu, gdzie zatrudniamy już ponad 500 osób. GFT Polska to prestiżowe połączenie świata IT oraz świata wielkich finansów. Nasze oprogramowanie trafia na Wall Street oraz do klientów w City of London. GFT jest jednym z największych światowych dostawców rozwiązań IT dla sektora bankowego.
GFT Group oferuje technologiczną ekspertyzę, siłę innowacji, oraz najwyższą jakość od ponad 25 lat. Z globalnym zespołem 3000 pracowników i 1200 specjalistów, firma jest obecna w 11 krajach za pośrednictwem 32 biur. Grupa GFT jest notowana na giełdzie we Frankfurcie (Prime Standard).

Dostarczamy systemy giełdowe, tradingowe oraz systemy służące do zarządzania ryzykiem finansowym. Praca przy naszych projektach pozwala „zajrzeć” do świata rynków kapitałowych. Tworzymy systemy, które przetwarzają kilka milionów transakcji na sekundę (high frequency trading) oraz rozwijamy portfolio projektów typu Big Data. Jakość, niezawodność, wydajność oraz szybkość przetwarzania danych to standardowe wymagania naszych systemów. Od samego początku stawiamy na zwinne podejście przy tworzeniu oprogramowania (Scrum). Wprowadziliśmy też własny proces projektowania UX (User Experience). Kładziemy nacisk na techniczny i biznesowy rozwój naszych pracowników. Zachęcamy do dzielenia się wiedzą w ramach naszej firmy, ale również poprzez wsparcie lokalnych społeczności IT (JUG, IT Pro&NET, LodQA, Geek Girls Carrots), grup studenckich oraz ogólnopolskich konferencji branżowych. Stwarzamy pracownikom przestrzeń do rozwoju, współpracy i integracji.

Zatrudniamy
• Programistów Java
• Programistów .NET
• Programistów JavaScript
• Testerów Oprogramowania
• Inżynierów Wsparcia Aplikacji
• Kierowników Projektów
• Analityków Biznesowych

Oferujemy pracownikom autorski program rozwoju kompetencji (Career Management System). Każdemu pracownikowi przydzielany jest Career Manager, z którym ustala się indywidualne cele zawodowe. Rule Financial finansuje techniczne, miękkie oraz biznesowe szkolenia, techniczne egzaminy certyfikujące oraz udział w prestiżowych konferencjach branżowych. Nasza firma współfinansuje także studia podyplomowe.

gft.com/pl
facebook.com/GFTPolska

Copyright © 2020 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.