Semestr letni 2021 – komunikat Rektor Uniwersytetu Łódzkiego

Szanowni Państwo,

poniżej treść komunikatu Pani Rektor UŁ z dn. 28.01.2021 r. ze strony Uniwersytetu Łódzkiego:

Semestr letni 2021 – komunikat Rektor UŁ

Szanowni Państwo, Drodzy Studenci i Pracownicy UŁ,

w związku ze zbliżającym się semestrem letnim oraz Państwa pytaniami o jego planowaną formę informuję, że tryb kształcenia na Uniwersytecie Łódzkim nie ulegnie zmianie. Dalej funkcjonujemy w ścisłym reżimie sanitarnym, dydaktyka będzie w znakomitej większości organizowana online, z wyjątkiem bardzo niewielkiej liczby zajęć praktycznych, których nie sposób przeprowadzić zdalnie.

Pomimo rozpoczęcia w Polsce szczepień przeciw Covid-19 nie mamy podstaw, by zakładać, że będziemy mogli w najbliższych miesiącach wprowadzić stacjonarny lub choćby w dużo większej mierze hybrydowy tryb zajęć.

Ponadto, nawet w przypadku, gdyby taka możliwość w ciągu semestru letniego 2021 zaistniała, nie możemy oczekiwać od studentów spoza Łodzi, że w krótkim czasie na powrót zorganizują sobie mieszkanie, pracę itd.

Mam ogromną nadzieję, że jesienią uda się nam wszystkim – studentom i pracownikom – powrócić w mury Uniwersytetu Łódzkiego.

Prof. Elżbieta Żądzińska

Rektor Uniwersytetu Łódzkiego

Sekretariat WMiI UŁ, 28.01.2021

Copyright © 2021 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.