Studenci WMiI wezmą udział w Finałach konkursu ImaginCup firmy Microsoft, jako jedyna drużyna z Polski

Czworo studentów UŁ (troje z Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ, jeden absolwent WMII, obecnie student z Wydziału Fizyki) wygrało najpierw finały krajowe ImaginCup firmy Microsoft w kategorii GRY, potem półfinały międzynarodowe i jako jedyni polscy reprezentanci w lipcu 2015 będą reprezentować Polskę w Seattle w Finałach światowych.
Renata Ciesielska, Bartosz Jędrasik, Łukasz Kraśniewski, Piotr Rachubiński tworzący zespół pod dowcipną nazwą „Serious English Name” stworzyli projekt Bandbarian i okazali się najlepsi spośród wszystkich polskich drużyn.

Czym jest gra BandBarian opowiedzą sami twórcy:
„BandBarian jest grą mającą pomóc rozwiązać problem braku ruchu oraz spadków motywacji do aktywności fizycznej wśród młodzieży. Projekt stanowi także rozwiązanie problemu negatywnego wpływu technologii na życie człowieka we współczesnym świecie. Obecnie wielu młodych ludzi nie dba o swoją kondycję fizyczną, co może prowadzić do różnego rodzaju schorzeń związanych z otyłością lub chorobami układu krążenia.
Wykorzystując potencjał coraz popularniejszych na rynku trackerów aktywności fizycznej, efekty czynione przez użytkownika w realnym świecie przekładają się na rozwój jego wirtualnego awatara w świecie gry. Gracz poprzez wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną sprawia, że jego wirtualny awatar również staje się coraz silniejszy, zdobywa nowe umiejętności, co daje mu przewagę podczas rywalizacji z pozostałymi graczami. Gra adresowana jest głównie do osób w wieku 13-21 lat, dla których przedstawianie postępów ich aktywności fizycznej w postaci wykresów i diagramów nie jest wystarczająco atrakcyjne i motywujące. Z opinii zebranych na poszczególnych etapach konkursu wiemy, że problem ten dotyka także osób z pozostałych grup wiekowych.”
Kim są członkowie zespołu:
• Renata Ciesielska – studentka WMiI UŁ, kierunek Informatyka specjalność Grafika Komputerowa i Projektowanie Gier, studia I stopnia
• Bartosz Jędrasik – student  WMiI UŁ, kierunek Informatyka specjalność Grafika Komputerowa i Projektowanie Gier, studia I stopnia
• Piotr Rachubiński – student  WMiI UŁ, kierunek Informatyka specjalność Grafika Komputerowa i Projektowanie Gier, studia I stopnia
• Łukasz Kraśniewski – absolwent  WMiI UŁ, kierunek Informatyka, studia I stopnia, student WFiIS UŁ

Imagine Cup to największy konkurs technologiczny dla studentów, współzawodniczenie z najlepszymi zespołami z całego świata oraz realna szansa na realizację swoich pomysłów na biznes. Poza atrakcyjnymi nagrodami, zwycięskie drużyny otrzymują pełne wsparcie ekspertów Microsoft, a także narzędzia niezbędne do rozwoju swoich projektów już na etapie polskich finałów.
Dodatkowe informacje:

http://www.microsoft.com/pl-pl/student/imaginecup/co-to-jest-imagine-cup.aspx
https://www.facebook.com/MSFTImaginePL/photos/a.150564031661607.40372.127427463975264/950854838299185/?type=1&theater

Copyright © 2020 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.