Sukces zespołu Enactus University of Lodz na Enactus World Cup 2016 w Toronto!

Enactus łączy studentów, wykładowców i liderów biznesu, menedżerów oraz firmy, które przedsiębiorczością odpowiadają na wyzwania ekonomiczne, ekologiczne i społeczne wspierając rozwój społeczności lokalnych. Wybierane na corocznych konkursach krajowych zespoły zyskują niepowtarzalną możliwość reprezentacji kraju na Enactus World Cup.

W dniach 28 – 30 września zespół Enactus University of Lodz reprezentował Polskę na Enactus World Cup 2016 w Toronto.

Drużyna dostała się do półfinału i znalazła się w gronie najlepszych drużyn świata. Głównym założeniem prezentowanego projektu SweetHelp jest szkolenie osób starszych, aby mogły opiekować się dziećmi chorymi na cukrzycę, umożliwiając rodzicom powrót do pracy. Osoby starsze natomiast mają dodatkowe zajęcie, dzięki któremu łatwiej jest im się utrzymać na emeryturze. Na sukces projektu wpłynęło również przedstawienie projektu aplikacji umożliwiającej rodzicom znalezienie wykwalifikowanych opiekunów oraz edukacja najmłodszych w tematyce cukrzycy.

Enactus World Cup stanowił okazję nie tylko do reprezentowania Polski, ale również umożliwił spotkanie z ludźmi z całego świata oraz wysłuchanie inspirujących przemówień. W wydarzeniu wzięło udział ok. 3500 studentów z 35 krajów oraz przedstawiciele świata biznesu pełniący funkcje managerskie, członkowie zarządu oraz dyrektorzy pracujący w firmach takich jak m.in Unilever, KPMG, Coca-Cola.

Wsparciem łódzkiej drużyny byli sponsorzy i partnerzy:Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, Urząd Miasta Łodzi, Urząd Marszałkowski, Tate&Lyle, Solar, Akademicki Zespół Pieśni i Tańca “Kujon”, QRP Pamiątki Qurpiowskie, Ptaszarnia oraz Pasmateria Lenta.

Informacje o rekrutacji do naszej organizacji (wydarzenie na Facebooku):

http://tiny.pl/gwbhz

Enactus University of Lodz

http://enactus.uni.lodz.pl/

Enactus World Cup_1

Copyright © 2020 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.