Szkolenie: Wstęp do Portalu Geostatystycznego - 17.11.23

Miejsce wydarzenia: POW 3/5, 90-255 Łódź
Czas: 17 listopada 2023 (piątek) 09:45 - 13:00

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie pt. „Wstęp do Portalu Geostatystycznego – narzędzia do przestrzennej wizualizacji danych statystycznych”, adresowane do studentów i kadry naukowo-akademickiej Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej, które odbędzie się na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego (ul. POW 3/5, Łódź) w dniu 17 listopada 2023 r. (pt) w godz. 9:45-13:00.

logo Urząd Statystyczny w Łodzi

Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły wydarzenia i link do zapisów - poniżej.

Tytuł szkolenia: Wstęp do Portalu Geostatystycznego –  narzędzia do przestrzennej wizualizacji danych statystycznych

Miejsce realizacji szkolenia: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ, sala E106

Termin i agenda szkolenia: pt 17.11.2023 r. w godz. 09:45-13:00:

Adresaci szkolenia/warsztatu: Studenci i kadra naukowo-akademicka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej

Formularz zapisu: FORMULARZ ONLINE

Prowadzący szkolenie: Anna Luchowska i Katarzyna Klimczak, Urząd Statystyczny w Łodzi

Program szkolenia:

1. Podstawowe informacje na temat Portalu Geostatystycznego
    • zakres i przeznaczenie,
    • dostępność aplikacji.
  2. Funkcjonalność Portalu Geostatystycznego
    • omówienie modułu „Katalog zasobów”,
    • omówienie modułu „Portal mapowy - dane GUS”,
    • omówienie modułu „Portal mapowy - dane własne”.
  3. Geokodowanie.
  4. Menedżer zasobów. Funkcjonalności panelu dla zalogowanych użytkowników. Ćwiczenie: dane własne dla ograniczonego obszaru.
  5. Studio map - przygotowanie własnej prezentacji danych.
  6. Studio analiz - utworzenie prostego panelu analitycznego poprzez wybór i konfigurację wcześniej poznanych elementów: aplikacji mapowych; diagramów i wykresów; tabel; legend mapy.

Korzyści dla uczestników szkolenia:

• Poznanie od podstaw funkcjonalności i zasad korzystania z Banku Danych Lokalnych – największej w Polsce bazy danych o gospodarce, społeczeństwie i środowisku.
  • Nabycie umiejętności samodzielnego wyszukiwania i generowania zestawień danych statystycznych na różnych poziomach szczegółowości.

Liczba uczestników: max.: 12 ; min.: 5

Certyfikaty: Tak

Opłata: bezpłatne

Osoby do kontaktów (sprawy organizacyjne): Katarzyna Skierniewska (katarzyna.skierniewska@uni.lodz.pl)