Medal „Serce Dziecku” dla prof. Władysława Wilczyńskiego z UŁ

Miło nam poinformować, że wśród dziesięciu osób uhonorowanych w tym roku 1 czerwca medalem „Serce Dziecku” znalazł się prof. dr hab. Władysław Wilczyński z Katedry Funkcji Rzeczywistych Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. O przyznaniu medalu zdecydowała Łódzka Kapituła Dzieci i Młodzieży, działająca przy Szkole Podstawowej nr 81 im. Bohaterskich Dzieci Łodzi. Uroczystość odbyła się pod pomnikiem Pękniętego Serca w Parku Szarych Szeregów w Łodzi, w pobliżu byłego obozu nazistowskiego dla dzieci polskich przy ul. Przemysłowej.

Prof. Władysław Wilczyński

Medal Serce - Dziecku” jest wyróżnieniem przyznawanym dorosłym za ich bezinteresowną pracę i poświęcenie na rzecz dzieci. Jest to medal wyjątkowy, bo przyznawany przez dzieci i młodzież. Kawalerem medalu zostać może każdy dorosły, który swoją pracą, poświęceniem oraz niezwykłymi czynami służy dzieciom i młodzieży, dzieli się swoją wiedzą i zapewnia im troskliwą opiekę i wsparcie, niosąc radość i uśmiech. To symbol szczególnego uznania za miłość, pracę i poświęcenie dla dzieci i młodzieży.

Urodzony w 1946 roku w Łodzi prof. dr hab. Władysław Ryszard Wilczyński jest matematykiem, wykładowcą Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej, specjalistą w dziedzinie funkcji rzeczywistych. Systematycznie prowadzi odczyty popularnonaukowe dla uczniów łódzkich szkół podstawowych i średnich. Współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 172 im. prof. Stefana Banacha w Łodzi.

Oprócz naukowca UŁ prof. Władysława Wilczyńskiego w tym roku medale „Serce Dziecku” otrzymali także:

• Błażej Bednarski - nauczyciel kształcenia zawodowego ZSP nr 5
  • Tomasz Bilicki - nauczyciel WOS w SP 81
  • Marzanna Kołodziej - nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Rzemiosła
  • Rafał Michał Kamiński- nauczyciel języka angielskiego w integracyjnej SP 67
  • Łukasz Pilżys - nauczyciel geografii i wicedyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej Towarzystwa Oświatowego "Edukacja"
  • Małgorzata Sarlińska-Kotras - nauczycielka historii w SP 3
  • Robert Olczyk - portier w SP 34