Szkolenie: System monitorowania rozwoju STRATEG - 15.11.2023

15.11.2023 r. w godz. 09:45-13:00

logo Urząd Statystyczny w Łodzi

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie pt. "System monitorowania rozwoju STRATEG", adresowane do studentów i kadry naukowo-akademickiej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej, które odbędzie się na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego (ul. POW 3/5, Łódź) w dniu 15 listopada 2023 r. (śr) w godz. 09:45-13:00. Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia. Obowiązują wczesniejsze zapisy. Szczegóły wydarzenia i link do zapisów - poniżej.

Tytuł szkolenia: System monitorowania rozwoju STRATEG - Urząd Statystyczny w Łodzi

Miejsce realizacji szkolenia: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ, sala E106

Termin i agenda szkolenia: śr 15.11.2023 r. w godz. 09:45-13:00

• 09:45-11:15 - I część szkolenia
  • 11:15-11:30 - przerwa
  • 10:30-13:00 - II część szkolenia

Adresaci szkolenia/warsztatu: Studenci i kadra naukowo-akademicka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej

Formularz zapisu: FORMULARZ ONLINE: https://forms.office.com/e/bbrF2dSDz7 (zapisy obowiązkowe, zapisy otwarte do wyczerpania miejsc)

Prowadzący szkolenie: Pani Anna Luchowska i Pani Aneta Matysiak, Urząd Statystyczny w Łodzi

Program szkolenia:

1. Podstawowe informacje na temat systemu STRATEG

• miejsce systemu wśród banków i baz danych GUS,
  • zakres przedmiotowy i zasady aktualizacji systemu,
  • układ danych według obszarów tematycznych oraz polityki spójności.

2. Tablice i wykresy statyczne – prezentacja danych na przykładzie Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030.

3. Zapoznanie z funkcjonalnościami bazy

• wyszukiwanie i wybór danych (wskaźników),
  • praca z tablicą dynamiczną: zmiana jednostek terytorialnych, wymiarów, układu tablicy, podstawowe operacje,
  • praca z wykresem: zmiana jednostek terytorialnych, wymiarów, ustawienia kolorystyki, sortowanie,
  • praca z mapą: ustawienia parametrów dla kartogramu i kartodiagramu,
  • raport jako wynik pracy z tablicą, wykresem i mapą.

4. Ćwiczenia praktyczne – tworzenie zestawień z danymi statystycznymi, wykorzystanie narzędzi do wizualizacji danych w formie wykresów i map.

5. Podsumowanie.

Korzyści dla uczestników szkolenia:

• Warsztaty dostarczą wiedzy na temat zawartych w bazie STRATEG mierników kluczowych dla monitorowania polityki rozwoju; ponadto, rozwiną praktyczne umiejętności w zakresie generowania danych, które dotyczą wskaźników zawartych w dokumentach strategicznych.

Liczba uczestników: max.: 12 ; min.: 5

Certyfikaty: Tak

Opłata: bezpłatne

Osoby do kontaktów (sprawy organizacyjne): Katarzyna Skierniewska (katarzyna.skierniewska@uni.lodz.pl)