Szkolenie: Zasoby i funkcjonalności Banku Danych Lokalnych GUS – 9.05.23

Termin:

9.05.2023 r. w godz. 09:00-12:15

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie pt. "Zasoby i funkcjonalności Banku Danych Lokalnych GUS (BDL)", adresowane do studentów i kadry naukowo-akademickiej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej, które odbędzie się na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego (ul. POW 3/5, Łódź) w dniu 9 maja 2023 r. (wt) w godz. 9:00-12:15. Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły wydarzenia i link do zapisów - poniżej.

Tytuł szkolenia: Zasoby i funkcjonalności Banku Danych Lokalnych GUS (BDL) - Urząd Statystyczny w Łodzi

Miejsce realizacji szkolenia: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ, sala T302

Termin i agenda szkolenia: wtorek 9.05.2023 r. w godz. 09:00-12:15:

• 9:00-10:30 - I część szkolenia
  • 10:30-10:45 - przerwa
  • 10:45 - 12:15 - II część szkolenia

Adresaci szkolenia/warsztatu: Studenci i kadra naukowo-akademicka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej

Formularz zapisu: FORMULARZ ONLINE

Prowadzący szkolenie: Pani Renata Olczyk-Skóra i Pani Aleksandra Krupińska, Urząd Statystyczny w Łodzi

Program szkolenia:

1. Podstawowe informacje na temat BDL:
    • dostępność i zakres,
    • układ jednostek statystycznych,
    • metadane.
  2. Omówienie grupowań danych:
    • danych według dziedzin,
    • danych według jednostek terytorialnych.
  3. Ćwiczenia praktyczne:
    • dane według dziedzin – wyszukiwanie danych, generowanie i zapisywanie tablic i wykresów,
    • dane dla jednostki terytorialnej – wyszukiwanie danych, generowanie i zapisywanie tablic.
  4. Omówienie Atlasu Regionów, modułu mapowego do przestrzennej wizualizacji wybranych danych Banku Danych Lokalnych w układach regionalnych i lokalnych, według dziedzin tematycznych.

Korzyści dla uczestników szkolenia:

• Poznanie od podstaw funkcjonalności i zasad korzystania z Banku Danych Lokalnych – największej w Polsce bazy danych o gospodarce, społeczeństwie i środowisku.
  • Nabycie umiejętności samodzielnego wyszukiwania i generowania zestawień danych statystycznych na różnych poziomach szczegółowości.

Liczba uczestników: max.: 20 ; min.: 5

Certyfikaty: Tak

Opłata: bezpłatne

Osoby do kontaktów (sprawy organizacyjne): Katarzyna Skierniewska (katarzyna.skierniewska@uni.lodz.pl)