Szkolenie: Zasoby i funkcjonalności Banku Danych Lokalnych GUS – 26.10.2023

26.10.2023 r. w godz. 9:45-13:00

logo Urząd Statystyczny w Łodzi

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie pt. "Zasoby i funkcjonalności Banku Danych Lokalnych GUS (BDL)", adresowane do studentów i kadry naukowo-akademickiej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej, które odbędzie się na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego (ul. POW 3/5, Łódź) w dniu 26.10.2023 r. (czw) w godz. 9:45-13:00. Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły wydarzenia i link do zapisów - poniżej.

Tytuł szkolenia: Zasoby i funkcjonalności Banku Danych Lokalnych GUS (BDL) - Urząd Statystyczny w Łodzi

Miejsce realizacji szkolenia: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ, sala T6 (dawna T004)

Termin i agenda szkolenia: czw 26.10.2023 r. w godz. 9:45-13:00:

• 09:45-11:15 - I część szkolenia
  • 11:15-11:30 - przerwa
  • 10:30-13:00 - II część szkolenia

Adresaci szkolenia/warsztatu: Studenci i kadra naukowo-akademicka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej

Formularz zapisu: FORMULARZ ONLINE

Prowadzący szkolenie: Pani Renata Olczyk-Skóra i Pani Aleksandra Krupińska, Urząd Statystyczny w Łodzi

Program szkolenia:

1. Podstawowe informacje na temat Banku Danych Lokalnych:
  • strona główna portalu i jej funkcjonalność,
  • dostępność i zakres danych,
  • stan zasilenia danych,
  • zawartość moduły metadane.
  1. Omówienie grupowań danych:
  • dane według dziedzin,
  • dane dla jednostki terytorialnej.
  1. Ćwiczenia praktyczne:
  • dane według dziedzin – wyszukiwanie danych w układzie administracyjnym i układzie statystycznym, generowanie i zapisywanie tablic i wykresów,
  • dane dla jednostki terytorialnej – wyszukiwanie danych, generowanie i zapisywanie tablic,
  • wyszukiwanie danych za pomocą listy pojęć oraz wyszukiwarki.

Korzyści dla uczestników szkolenia:

• Poznanie od podstaw funkcjonalności i zasad korzystania z Banku Danych Lokalnych – największej w Polsce bazy danych o gospodarce, społeczeństwie i środowisku.
  • Nabycie umiejętności samodzielnego wyszukiwania i generowania zestawień danych statystycznych na różnych poziomach szczegółowości.

Liczba uczestników: max.: 20 ; min.: 5

Certyfikaty: Tak

Opłata: bezpłatne

Osoby do kontaktów (sprawy organizacyjne): Katarzyna Skierniewska (katarzyna.skierniewska@uni.lodz.pl)