Wydziałowe Seminarium Data Science - 25.01.2024

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie

Wydziałowego Seminarium Data Science,

które odbędzie się 25.01.2024 r. o godz. 14.15 w sali D102 Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ

Referat pt.

Składowe interpretowalne i grafowe sieci neuronowe

Wygłosi

dr inż. Arkadiusz TomczykPolitechnika Łódzka,

Streszczenie:

W trakcie prezentacji omówione zostaną grafowe sieci neuronowe. Będą one porównane zarówno do klasycznego, jak i głębokiego uczenia (włączając w to splotowe sieci neuronowe i transformery). Ich możliwe obszary zastosowań zostaną zilustrowane przez predykcję własności cząsteczek chemicznych i strukturalną analizę obrazu. W obu przypadkach podkreślone zostaną aspekty objaśnialności. W szczególności, jeśli chodzi o obrazy, przedstawiona zostanie argumentacja za tym, że odpowiednia reprezentacja zawartości obrazu z użyciem składowych interpretowalnych, może prowadzić do dodatkowych korzyści (lepsza komunikacja z ekspertami dziedzinowymi).

Marek Majewski